strona domowa
strona domowa
Seminarium edukacyjne w sprawie ekonomii społecznej – możliwość otrzymania dotacji na stworzenie miejsc pracy.


W poniedziałek 27 lutego br. o godz. 12:00 w CKSiT w Pruchniku odbędzie się seminarium informacyjne poświęcone tematyce ekonomii społecznej.


W imieniu Podkarpackiego Regionalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza serdecznie zapraszamy na SEMINARIUM EDUKACYJNE DOTYCZĄCE TEMATU EKONOMII SPOŁECZNEJ realizowane w ramach projektu: „NAWIGATOR – KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ”, które odbędzie się 27 lutego o godzinie 12:00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Ekonomia społeczna to jeden ze sposobów określenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Bywa ona określana również jako gospodarka społeczna lub przedsiębiorczość społeczna.

Seminarium ma na celu przekazanie osobom zainteresowanym informacji nt.: możliwości  pozyskania dotacji na tworzenie przedsiębiorstw społecznych.

Celem projektu, który będzie realizowany w okresie od 01.01.2017 – 31.12.2019, jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej poprzez utworzenie 224 miejsc pracy, powołanie grup inicjatywnych oraz wsparcie szkoleniowo-doradcze. Uczestnikami projektu mogą być osoby fizyczne lub prawne zainteresowane założeniem i/lub prowadzeniem działalności w sektorze ekonomii społecznej, w tym w formie przedsiębiorstwa społecznego, podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorstwa społeczne i ich zrzeszenie, partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej.

W ramach realizacji projektu istnieje możliwość pozyskania dotacji na stworzenie miejsc pracy max. 25 000 zł przy tworzeniu przedsiębiorstwa społecznego lub przekształceniu podmiotu ekonomii społecznej w przedsiębiorstwo społeczne w związku z utworzeniem miejsca pracy dla osoby wskazanej w definicji przedsiębiorstwa społecznego. Jedno przedsiębiorstwo społeczne może uzyskać dotację w kwocie max. 125 000 zł.

W załączeniu szczegółowe informacje nt. realizacji projektu - ulotka oraz program seminarium.

Prosimy o przekazanie niniejszej informacji do osób, które mogą być zainteresowane udziałem w programie oraz o osobisty udział w seminarium. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia do piątku 24.02.2017 r. pod nr. tel. 16 623 61 35 lub na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Program seminarium


Ulotka informacyjna

  Wejscia: 704