Aktywność Gminy Pruchnik w pozyskiwaniu środków wpływa na aktywność jedostek działających na terenie gminy.

Dnia 27-04-2018 r. została podpisana umowa pomiędzy Województwem Podkarpackim, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Pruchniku nr 3 na realizację operacji pn.: ”Wykonanie siłowni zewnętrznej przy budynku OSP w Pruchniku nr 3 oraz placu zabaw przy stadionie sportowym w Hawłowicach”.

Zadanie będzie realizowane w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej. Co bardzo ważne poziom dofinansowania wynosi 100% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Przykładowe urządzenia dla siłowni zewnętrznej w Pruchniku Górnym:

1.    Wyciąg górny podwójny na pylonie

2.    Orbitek podwójny na pylonie

3.    Wioślarz podwójny na pylonie

4.    Rower i jeździec na pylonie

5.    Kosz na odpady stalowy

6.    Tablica regulaminowa

Przykładowe urządzenia dla placu zabaw w Hawłowicach:

1.    Zestaw zabawowy

2.    Sprężynowiec