strona domowa
strona domowa
Aktualności


Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2018 r.


Światowy Dzień Zdrowia to globalny dzień świadomości zdrowotnej obchodzony co roku 7 kwietnia, pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a także innych powiązanych organizacji. Światowe Zgromadzenie Zdrowia odbyło się po raz pierwszy w 1948 roku w Genewie zorganizowane przez WHO, gdzie zdecydowano się uczcić corocznie 7 kwietnia jako Światowy Dzień Zdrowia. Po raz pierwszy obchodzono go na całym świecie w roku 1950. WHO to ogromna organizacja działająca w ramach ONZ, zajmująca się kwestiami zdrowotnymi na całym świecie. Od czasu swojego powstania podejmowała poważne kwestie zdrowotne, w tym ospę wietrzną, polio, ospę, gruźlicę, trąd itp.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest na całym świecie przez rządy, organizacje pozarządowe, w tym różne organizacje zdrowotne, które interesują się kwestiami zdrowia publicznego, a także organizuje działania i podkreśla ich wsparcie w raportach medialnych, takich jak Globalna Rada Zdrowia.

„Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

Kluczowe założenia kampanii -> Pobierz


 

 

 
ANKIETA DOTYCZĄCA E -ZDROWIA

Szanowni Państwo, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia prowadzi prace nad rozwiązaniami informatycznymi mającymi poprawić opiekę zdrowotną, takimi jak elektroniczna dokumentacja pacjenta,  e-recepta czy e-skierowanie.

Obecnie CSIOZ w ramach współpracy z Fundacją MY PACJENCI prowadzi konsultacje społeczne w ramach Projektu Razem dla Zdrowia, realizowanym przez Fundację. Pierwszy z badanych przez CSIOZ tematów to e-usługi, ze szczególnym uwzględnieniem e-recepty.

W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety będącej częścią procesu wspomnianych wyżej konsultacji. Ankieta, zbierająca opinie pacjentów i obywateli w zakresie e-zdrowia, e-recepty i poufności danych medycznych znajduje się pod linkiem:  https://www.webankieta.pl/ankieta/280205/ankieta-dotyczaca-e-zdrowia.html

Z góry dziękujemy za poświęcony czas!

 
„Zaszczep w sobie chęć szczepienia” - akcja informacyjna

Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi akcję informacyjną na temat szczepień ochronnych, która ma na celu promocję szczepień, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym.
Adresatami akcji informacyjnej są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci oraz lekarzy i pielęgniarek realizujących szczepienia ochronne.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.szczepienia.gis.gov.pl

 

 
Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP)

 

Od dnia 1 lipca funkcjonuje Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) – ogólnopolski serwis informatyczny - dzięki któremu pacjent  ma dostęp do informacji o udzielonych mu świadczeniach zdrowotnych (od 2008 r.) i kwocie środków publicznych wydatkowanych na te świadczenia.

System ZIP daje pacjentowi możliwość sprawdzenia:

 • swojego aktualnego statusu ubezpieczenia,
 • deklaracji złożonych w podstawowej opiece zdrowotnej,
 • udzielonych świadczeń medycznych i wysokość ich refundacji,
 • wizyt  w placówkach lecznictwa ambulatoryjnego i pobytów  w placówkach lecznictwa szpitalnego,
 • zrealizowanych recept i wysokość ich refundacji,
 • realizacji wniosku na leczenie sanatoryjne,
 • realizacji wniosku ortopedycznego i przedmiotów pomocniczych,
 • stanu kolejek oczekujących,
 • placówek posiadających kontrakt z NFZ.

Ponadto pacjent może uzyskać informacje o możliwości leczenia za granicą i programach profilaktycznych.

Rejestracja i korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Aby otrzymać dostęp do własnego konta w ZIP należy:

 • wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej: https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/ a następnie zgłosić się z dowodem osobistym do oddziału NFZ w celu uzyskania danych dostępowych;
 • lub zgłosić się z dowodem osobistym do oddziału NFZ w Rzeszowie (ul. Zamkowa 8, godz. urzędowania  800 do 1600)

Szczegółowe informacje o ZIP dostępne są pod numerem telefonu 17 860 40 02 lub na bezpłatnej infolinii: 801 33 99 03.

W oddziale NFZ w Rzeszowie można otrzymać informacje o ZIP w języku migowym.

ZIP

 

 
Zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu - 4 lipiec 2012

 

Bezpłatne badanie słuchu - Pruchnik ul. Rynek 1 dnia 4 lipca 2012 roku. Słuchobus MARMED.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2