strona domowa
strona domowa
Aktualności


Zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu - 4 lipiec 2012

 

Bezpłatne badanie słuchu - Pruchnik ul. Rynek 1 dnia 4 lipca 2012 roku. Słuchobus MARMED.

 

 

 
Konkurs "Uzdrowić Szpitale"

 

Powiat Jarosławski zgłosił uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie „Uzdrowić Szpitale”. W celu poznania oczekiwań społeczności lokalnych wobec standardów świadczenia usług szpitalnych, należy wypełnić anonimową ankietę za pośrednictwem strony internetowej: http://zdroweszpitale.pl/ankiet

Termin wyrażania opinii przez mieszkańców Powiatu upływa 30 września 2012 r.

 

 
Materiały informacyjne - internetowa gra edukacyjna “pierwsza pomoc: BLS/AED”

 

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2 – 3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krążenia. Dlaczego? Podstawowym problemem jest brak wiedzy w społeczeństwie na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.

O tym, że jest to wiedza przydatna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wyobrazić sobie, że w twojej obecności ktoś z najbliższej rodziny doznaje zatrzymania akcji serca. Aby zdobyć niezbędne umiejętności, najlepiej wziąć udział w specjalnym kursie pierwszej pomocy. Nie każdy jednak ma na to czas i możliwości, ponadto wiedza zdobyta w wyniku kursu po jakimś czasie jest zapominana.

Stąd dobrym rozwiązaniem jest nauczenie się zasad pierwszej pomocy dzięki edukacyjnej grze internetowej. Przykładem może być gra „pierwsza pomoc”, dostępna na stronie

https://www.szkolenia-bhp24.pl/gra-pierwsza-pomoc

Gra jest oparta na rekomendacjach Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Gracz dzięki serii prostych ćwiczeń może prześledzić krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo ocenić stan poszkodowanego i udzielić mu pierwszej pomocy, wykonując uciśnięcia klatki piersiowej, oddechy ratownicze oraz używając automatycznego defibrylatora (AED).

Z grą jest powiązane konto na facebook:

http://www.facebook.com/pages/Gra-edukacyjna-PIERWSZA-POMOC/311177885562222

Dzięki temu, przez kliknięcie „Lubię to!”, wiedza na temat pierwszej pomocy jest propagowana wśród internautów.

Dzięki większej wiedzy na temat resuscytacji można byłoby uratować rocznie ok. 100 000 Europejczyków. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy ktoś obok dozna nagłego zatrzymania krążenia. Warto więc zagrać w grę, sprawdzić swoją wiedzę i – w razie potrzeby – poszukać kursu pierwszej pomocy, aby podnieść swoje kwalifikacje.

 

Źródło: www.szkolenia-bhp24.pl - szkolenia bhp online

 
Im wcześniej wykryjemy raka, tym większe są szanse na jego pokonanie.
  1. Onkologia
  2. Adresy mammografia
  3. Poradnie cytologiczne
 
Tydzień Urologii 12-16 września 2011

 

Mężczyźni powyżej 50 r.ż. będą mogli bezpłatnie wykonać badania urologiczne 12 września 2011 r. w Pruchniku od godz. 1500 do 1700 w NZOZ PANACEUM PRUCHNIK UL. SZKOLNA 10.

Aby zapisać się na wizytę, wystarczy zadzwonić na numer dedykowanej infiinii: 801 002 155, która będzie czynna od 9 do 16 września 2011 r. w godzinach od 800 do 1900. Dzwoniący ponosi koszt wg stawki swojego operatora.

 

  1. Rozrost prostaty
  2. Test samokontroli - Łagodny rozrost prostaty
  3. Lista przychodni - Tydzień Urologii 12 - 16 września 2011 rok
  4. Tydzień Urologii 12 - 16 września 2011 rok - Podkarpackie
  5. Wywiad z prof.  M  Sosnowskim - Tydzień Urologii 12-16 września 2011 roku
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2