strona domowa
strona domowa
Finał Wojewódzkiego Konkursu „10 lat Polski w Unii Europejskiej – jak zmienia się moje Podkarpacie?”
sobota, 07 czerwca 2014 00:00

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „10 lat Polski w Unii Europejskiej – jak zmienia się moje Podkarpacie?” filmem przygotowanym przez nasze uczennice - Katarzynę Lichołat oraz Kingę Gac pt. "Moje Miasto Pruchnik".

Wojewódzki Konkurs „10 lat Polski w UE – jak zmienia się moje Podkarpacie?” zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Rzeszowie i skierowany do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy, która w ciekawy sposób, widziany oczami uczniów, zobrazuje zmiany,  jakie zaszły w wyglądzie: miejscowości , w szkole, bliższym i/lub dalszym środowisku – czyli jak zmieniło się Podkarpacie w czasie ostatnich 10 lat, gdy Polska  jest członkiem UE. Pracę przedstawiającą osiągnięcia/zmiany na terenie Podkarpacia można było przygotować w postaci jednej z dwóch form – do wyboru:

 • Filmik - trwający maksymalnie do 3 minut,
 • Foto-album lub prezentacja multimedialna.

PATRONAT HONOROWY nad konkursem objęli:

 • Marszałek Województwa Podkarpackiego,
 • Wojewoda Podkarpacki,
 • Podkarpacki Kurator Oświaty,
 • Prezydent Miasta Rzeszowa,
 • Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania,
 • Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.

PATRONAT MEDIALNY

 • Polskie Radio Rzeszów,
 • Gazeta Codzienna Nowiny,
 • portal  Nowiny24,

Na Konkurs napłynęły 83 prace ze szkół podstawowych i 50 z gimnazjalnych z całego województwa. Zdaniem uczestników było przygotowanie maksymalnie 3 minutowego filmiku lub pokazu 20 slajdów. Okazuje się, że młodzi ludzie z pomocą rodziców i nauczycieli w interesujący sposób opowiedzieli, jak widzą efekty naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Pokazywali - to co im najbliższe np. - nowe place zabaw i boiska, ale też chodniki, dzięki którym mogą się bezpiecznie poruszać.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z prezentacjami prac laureatów odbyło się w dniu 6.06.2014 r. odbyło się w siedzibie partnera konkursu Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

LAUREACI

I kategoria wiekowa: klasy IV – VI szkoły podstawowe
I - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jarosławiu Marcelin Tutka
II - Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie Anna Styczeń Szymon Szczepanik
III - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Mielcu Tomasz Malczyński , Patrycja Pyzikiewicz ,Kinga Sasor , Jakub Makuch
Wyróżnienie : Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Kinga Gac, Katarzyna Lichołat
Wyróżnienie : Szkoła Podstawowa w Borku Starym, Anna Patrzyk Andżelika Filip


II kategoria wiekowa: klasy I – III gimnazjum
I Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie, Katarzyna Cupryś
II Gimnazjum Nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Maria Koc, Paulina Plezia, Damian Buziewicz
III Zespół Szkół - Gimnazjum w Lipiu, Ewa Deoniziak, Karolina Kozak
Wyróżnienie : Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie Anna Kot Oliwia Dudek
Wyróżnienie : Zespół Szkół Gimnazjum w Głogowie Małopolskim Dominika Stec, Marlena Fudali.

  Wejscia: 1599