strona domowa
strona domowa
Koncert dziękczynny w 9-tą rocznicę beatyfikacji ks. Bronisława Markiewicza pt. „Za wierność Bogu i Ojczyźnie”
piątek, 20 czerwca 2014 11:13

20 czerwca 2014 w Kościele Parafialnym w Pruchniku odbył się koncert dziękczynny w 9-tą rocznicę beatyfikacji ks. Bronisława Markiewicza pt. „Za wierność Bogu i Ojczyźnie. Koncert został zorganizowany w ramach ustanowienia Błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza patronem miasta i Gminy Pruchnik.
W programie koncertu „Cztery pory roku” Vivaldiego w wykonaniu zespołu  smyczkowego z Krakowa w składzie:

  • Renata Urbanek – Fliśnik – I skrzypce
  • Marcin Kostka – II Skrzypce
  • Dominika Hosiawa – Owczarek – altówka
  • Tomasz Grzyb – Wiolonczela
  • Jarosław Wdowik - Kontrabas

Cztery pory roku to prawdopodobnie najpopularniejszy utwór wszech czasów. Pochwała życia wiejskiego, za każdym razem zachwyca bogactwem detali i niegasnącą świeżością, trudno oprzeć się radości płynącej z tego nagrania. Utwór Vivaldiego nawiązywał do etapów życia naszego rodaka, wychowawcy i społecznika, Propagatora idei trzeźwości narodu, patriotyzmu oraz kształcenia najbardziej zaniedbanych warstw społecznych.
Na zakończenie wystąpił Chór z Pruchnika Górnego pod kierunkiem Pana dr. Krzysztofa Pupki przy akompaniamencie zespołu smyczkowego. 
Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, Zgromadzenie Sióstr Michalitek z Pruchnika, ks. proboszcz Kazimierz Trelka oraz Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła.

 

  Wejscia: 1589