strona domowa
strona domowa
Wyniki Gminnych Zawodów Strażackich - Hawłowice 2014
poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:07

W niedzielę 22.06.2014 r. w Hawłowicach odbyły się gminne zawody strażackie o puchar Burmistrza Pruchnika poprzedzone uroczystością poświęcenia i przekazania do użytku nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Hawłowice.

Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem samochodu oraz uroczystą Mszą Św., którą odprawił Ks. Dziekan Kazimierz Trelka. Dalsza część uroczystości przebiegała na boisku sportowym w Hawłowicach, gdzie odbyło się m.in. wręczenie medali i odznaczeń dla strażaków, przedstawienie historii jednostki oraz wystąpienia zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Poseł na Sejm RP - Mieczysław Kasprzak, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie – Adam Szumełda, Wicestarosta Jarosławski – Józef Szkoła, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego – Henryk Szczepanik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarosławiu – Stanisław Górski, Dowódca JRG PSP w Jarosławiu – mł. bryg. Zygmunt Jasiłek oraz przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Pruchnika Panem Wacławem Szkołą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Pruchniku Panem Władysławem Flakiem na czele.

Najważniejszym punktem I części uroczystości było oficjalne przekazanie samochodu, poprzedzone odczytaniem przez Członka ZOW ZOSP RP w Rzeszowie - Adama Szumełdę aktu przekazania. Po przekazaniu kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego jednostce OSP Hawłowice, nowy samochód został powitany w gronie samochodów ratowniczo-gaśniczych poprzez włączenie sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.

W II części odbyły się gminne zawody strażackie zorganizowane wg regulaminu opracowanego przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku. W zawodach uczestniczyło łącznie 15 drużyn z czego 11 w podstawowej grupie A, 2 drużyny kobiece – grupa C oraz 2 młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców.

Każda z drużyn miała możliwość dwukrotnego startu w tzw. „bojówce” a do klasyfikacji końcowej zaliczany był lepszy czas z 2 startów.
Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Grupa A
czas (s)
1. OSP Rozbórz Długi
36,22
2. OSP Hawłowice 37,55
3. OSP Pruchnik III 40,03
4. OSP Pruchnik II 40,32
5. OSP Kramarzówka 42,39
6. OSP Świebodna 42,46
7. OSP Jodłówka 50,25
8. OSP Pruchnik I 52,07
9. OSP Jodłówka-Parcelacja
53,63
10. OSP Rzeplin 56,74
11. OSP Rozbórz Okrągły 62,69
Grupa C - kobiety: czas (s)
1. OSP Hawłowice 47,31
2. OSP Pruchnik II 60,91
MDP - chłopcy: czas (s)
1. OSP Świebodna 43,36
2. Pruchnik III 46,95

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali puchary i upominki wręczane przez Burmistrza Pruchnika oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku,   a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami w/w uroczystości była jednostka OSP w Hawłowicach i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku, pod patronatem Burmistrza Pruchnika.


  Wejscia: 2919