Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Pruchniku
środa, 15 października 2014 09:19

13 października 2014 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili program muzyczno – słowny.
Po akademii głos zabrała pani dyrektor SP Nr 1 – Magdalena Długosz która na wstępie powitała wszystkich zgromadzonych – Burmistrza Pruchnika Wacława Szkołę, nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych. Szczególnymi gośćmi byli nauczyciele z Niemiec, Grecji, Turcji – uczestnicy projektu Comenius Partnerskie Projekty Szkół w którym uczestniczą dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.  Celem projektu jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, możliwość wzajemnego uczenia się oraz rozwijanie struktur współpracy międzynarodowej.
Burmistrz Pruchnika podziękował nauczycielom za trud i serce jakie wkładają każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia. Zwrócił uwagę na trudną rolę nauczyciela w obecnym społeczeństwie oraz na obowiązki i obciążenia, jakie nakładane są na każdego pedagoga. Edukacja młodych pokoleń jest jedną z najważniejszych rzeczy, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro.
Na zakończenie pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody w uznaniu szczególnych osiągnięć  w pracy pedagogicznej w roku szkolnym 2013/2014 dla:

1. Celina Michalik
  2. Aleksandra Kulisza