Gmina Pruchnik jedną ze 119 gmin z całej Polski, która otrzyma dofinansowanie w ramach Senior - WIGOR
czwartek, 30 lipca 2015 09:08

Gmina Pruchnik jedną  ze 119 gmin z całej Polski, która otrzyma dofinansowanie w ramach Senior – WIGOR. Rozstrzygnięto konkurs Senior-WIGOR. W tym roku dofinansowanie otrzyma 119 samorządów. W województwie śląskim i wielkopolskim powstanie po 14 placówek, po 11 w podkarpackim i mazowieckim, po 9 w małopolskim i dolnośląskim. W sumie samorządy otrzymają na ten cel ponad 25,3 mln zł.

Na program przeznaczone jest 370 mln zł do 2020 roku. Jednostka samorząd u terytorialnego mogła uzyskać jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł. Na adaptację budynku przewidziano nie więcej niż 180 tys. zł, natomiast dotację na wyposażenie domu jednorazowo w wysokości nie wyższej niż 70 tys. zł. Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie.

Jedenaście gmin z woj. podkarpackiego otrzyma pieniądze na utworzenie dziennych domów seniora w ramach pierwszej edycji programu Senior-WIGOR.
Łączna wysokość dofinansowania dla samorządów z województwa podkarpackiego wyniesie ok.  2,3 mln zł.

Dofinansowanie otrzymają gminy: Gać, Cieszanów, Głogów Małopolski, Korczyna, Wojaszówka, Pruchnik, Niwiska, Miejsce Piastowe, gmina miejska Przemyśl, Strzyżów, Boguchwała.

Pełna lista JST, które otrzymają wsparcie dostępna jest TUTAJ.