Małżeństwa na medal. 50 lat temu wzięli ślub.
środa, 09 grudnia 2015 23:29

Pięć par małżeńskich z Gminy Pruchnik odebrało w środę 09.12.2015r. w Urzędzie Miejskim w Pruchniku medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia dostają małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą co najmniej pięćdziesiąt lat.

W 1965 roku stanęli na ślubnym kobiercu, w tym roku obchodzą 50-lecie wspólnego życia. W środę (09.12.2015) podczas uroczystości w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Pruchniku zostały wręczone Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Polski Państwu:

• Elżbiecie i Janowi Rączka z Pruchnika,
  • Zofii i Józefowi Bieleckim z Rzeplina,
  • Władysławie i Janowi Moskwa z Kramarzówki,
  • Józefie i Aleksandrowi Kurasz z Kramarzówki,
  • Janinie i Stanisławowi Pempek z Kramarzówki.

Medale zostały wręczone przez Burmistrza Pruchnika – Wacława Szkołę, Z-cę Burmistrza – Agnieszkę Wojdyła oraz Kierownika USC w Pruchniku – Jadwigę Kłopot.

-Drodzy Państwo przyjmijcie od Pana Prezydenta te pamiątkowe medale i od samorządu Gminy Pruchnik symboliczne bukiety kwiatów jako podziękowanie za wszystko, co przez tak długi czas tworzyliście i budowaliście jako małżeństwa i rodziny. Dzisiejsze wasze radosne święto jest potwierdzeniem, że wybrana przed laty przez Was droga była drogą słuszną. Wasze trwałe związki dwojga wspierających się wiernie ludzi, wytrwałość, wzajemne zrozumienie, zgodna praca dla wspólnego dobra pomogły pokonać trudności, jakich nikomu nie szczędzi życie – zwracał się do jubilatów Burmistrz Wacław Szkoła

Był szampan, kwiaty, życzenia, i tradycyjne „sto lat”.

Na dalsze lata życia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów.

Wejscia: 1949