piątek, 19 lutego 2016 06:34

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa podkarpackiego

Kto może uzyskać pożyczkę?

Pożyczki przeznaczone są dla osób prowadzących zarejestrowaną pozarolniczą działalność gospodarczą (w tym w formie spółki cywilnej). Pożyczki mogą uzyskać również startujący przedsiębiorcy. Firma nie może mieć więcej niż 10 pracowników i 2 mln euro obrotu rocznie. Akceptujemy różne formy prowadzenia księgowości, w tym ryczałt. O pożyczkę mogą ubiegać się tylko osoby na stałe zameldowane na wsi lub w miastach do 40.000 mieszkańców.

W województwie podkarpackim pożyczki udzielane są w ramach dwóch programów FWW.

Programy współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007–2013 oraz z budżetu Państwa, w programie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego "Inwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego".

Tytuł projektu: Program pożyczkowy wspierania przedsiębiorczości w województwie podkarpackim
Całkowita wartość projektu: 11170100,00 PLN
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 8499999,91 PLN
Nazwa beneficjenta: Fundacja Wspomagania Wsi

Tytuł projektu: Program pożyczkowy wspierania przedsiębiorczości – dofinansowanie
Całkowita wartość projektu: 10900000,00 PLN
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 8447003,34 PLN
Nazwa beneficjenta: Fundacja Wspomagania Wsi

Kwoty i okresy spłat pożyczki:

•    Pierwsza pożyczka: do 30 tys. zł na okres do 36 miesięcy (regulamin do pobrania poniżej)
•    Kolejna pożyczka: do 40 tys. zł na okres do 48 miesięcy (regulamin do pobrania poniżej)

Okres karencji w spłacie pożyczki - 2 miesiące.

Przeznaczenie pożyczki:

Pożyczki są przeznaczone na uruchomienie i rozwój firmy, w tym na cele inwestycyjne oraz cele obrotowe (z wyłączeniem działalności rolniczej).

Zabezpieczenie pożyczki:

Wymaganym zabezpieczeniem pożyczki są weksel „in blanco” oraz poręczenie osób trzecich.

Bardzo niskie oprocentowanie stałe w okresie spłaty pożyczki:

Wysokość oprocentowania ustala się na podstawie stopy bazowej powiększonej o 1 pkt procentowy (https://uokik.gov.pl/stopa_referencyjna_i_archiwum.php). Od dnia 1-01-2016 roku oprocentowanie pożyczek wynosi 2,83 % w skali roku.
Sprawdź przykładowy harmonogram spłat (do pobrania poniżej)

Co zrobić, żeby uzyskać pożyczkę?

Należy skontaktować się z jednym z doradców pożyczkowych:

Stanisław Garbaszewski
38-600 Lesko, ul. Moniuszki 6
Filia: 38-500 Sanok, ul. Kościuszki 37 (I piętro DH "Rolnik")
tel. kom. 502 234 510
e mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Mariusz Grygiel

Maria Sukiennik
Rzemień  49, 39-322 Rzemień
tel. kom. 605 788 474

Co robi doradca pożyczkowy?

Doradca pomaga w przygotowaniu wniosku o przyznanie pożyczki, będącego uproszczonym biznesplanem. Dokonuje wstępnej analizy przedsięwzięcia. Dojeżdża do klienta.

Jak rozliczyć pożyczkę?

Pieniądze z pożyczki trzeba wydać w ciągu 6 miesięcy. W rozliczeniu trzeba przedstawić dowody księgowe potwierdzające wydanie pieniędzy na cele ustalone z pożyczkobiorcą i zapisane w umowie.
Szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia pożyczki znajdują się w dokumencie „zasady rozliczania pożyczek”. (do pobrania poniżej)

Załączniki do pobrania:

Żródło: http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/