Wręczenie Medali za zasługi dla obronności
poniedziałek, 14 marca 2016 13:48

W dniu 11 marca w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyła się uroczystość wręczenia złotych i srebrnych medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”. Według ustawy stanowi on uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Medale nadawane są przez Ministra Obrony Narodowej, w tym przypadku rodzicom, których trójka i więcej dzieci wzorowo pełniło służbę wojskową.
Podczas uroczystości medale otrzymali ojcowie i matki żołnierzy z terenu Powiatu Jarosławskiego, a konkretnie gminy Radymno, Chłopice, Laszki, Jarosław, Roźwienica i Pruchnik.

Z terenu Naszej Gminy odznaczeni zostali Państwo Maria i Jan Papała. Medal naszym odznaczonym wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jarosławiu ppłk Leszek Przeszłowski w asyście Wicestarosty Jarosławskiego Józefa Szkoły, Wiceburmistrza Jarosławia Wiesława Pirożka oraz Burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły.