Setne urodziny Pani Antoniny Szewc z Pruchnika
czwartek, 12 maja 2016 21:19

Wyjątkowa rocznica miała miejsce w dniu 6 maja br. Swoje setne urodziny obchodziła Pani Antonina Szewc, ur. 6 maja 1916 r.  w Pruchniku.

Burmistrz Pruchnika - Wacław Szkoła oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pruchniku Jadwiga Kłopot złożyli jubilatce serdeczne życzenia oraz gratulacje z okazji osiągnięcia tak  pięknego wieku. Przedstawiciele samorządu Gminy Pruchnik  wręczyli również Pani Antoninie pamiątkowy grawerton i bukiet kwiatów. W tym dniu, życzenia oraz kwiaty przekazał Adam Strawa – Zastępca Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Jarosławiu. Pani Beata Szydło – Prezes Rady Ministrów przesłała list gratulacyjny skierowany do Dostojnej Jubilatki.

Setna rocznica stała się świetną okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki. Pani Antonina opowiadała, że jako młoda dziewczyna została wywieziona do Niemiec na roboty przymusowe. Po powrocie do Polski wyszła za mąż, jednak jej mąż szybko zginął - został zamordowany przez partyzantkę działającą na terenie Pruchnika. Po jakimś czasie ponownie wyszła za mąż. Obecnie, po śmierci córki, opiekuje się nią zięć z wnukami.