Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
sobota, 28 maja 2016 00:00

W dniu 20 maja 2016 r. na targowisku „Mój Rynek” w Pruchniku odbył się XXXIX Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rzeszowie zwyciężyła i będzie reprezentowała Podkarpacie w Finale Krajowym, który odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2016 r. w Izbicku w województwie opolskim.

Uczestnicy Turnieju rywalizowali w czterech konkurencjach – rozwiązywali testy,  udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, jeździli rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym. Komisja sędziowska oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

Organizatorami tego wydarzenia byli:

• Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie,
  • Komenda Wojewódzka Policji – Wydział Ruchu Drogowego w Rzeszowie,
  • Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu,

przy współudziale:

• Jarosławskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego w Jarosławiu,
  • Urzędu Miejskiego w Pruchniku,
  • Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu,
  • Starostwa Powiatowego w Jarosławiu,
  • Gimnazjum Publicznego w Pruchniku.

Wyniki: Klasyfikacja drużynowa i klasyfikacja indywidualna.

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej oraz zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, które wręczyli przedstawiciele organizatorów turnieju, między innymi: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie - mł. insp. Zdzisław Sudoł, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu - podinsp. Henryk Moskwa, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu - kom. Robert Marszałek, Burmistrz Pruchnika - Wacław Szkoła.