JEDNOGŁOŚNE ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA PRUCHNIKA
piątek, 17 czerwca 2016 08:46

Na XVIII Sesji Rady Miejskiej w Pruchniku w dniu 16 czerwca 2016 r. radni jednogłośnie udzielili Wacławowi Szkole - Burmistrzowi Pruchnika absolutorium za wykonanie budżetu za 2015 r.
Sprawozdanie opisowe z wykonania budżetu oraz sprawozdania finansowe zostały szczegółowo przeanalizowane przez radnych na posiedzeniach komisji stałych. Podczas Sesji zostały odczytane także opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie przedłożonego sprawozdania, wniosek wraz z opiniami Komisji Rewizyjnej Rady z opinią RIO o przedłożonym wniosku oraz opinie dwóch pozostałych komisji – Komisji Spraw Społecznych i Komisji Budżetowo-Gospodarczej.

Z uwagi na pozytywne opinie odnośnie wykonania budżetu, bardzo dobrą kondycję finansową gminy oraz brak nieprawidłowości w złożonych sprawozdaniach głosowanie nad uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium było tylko formalnością.

W imieniu całej Rady Miejskiej Przewodniczący Władysław Flak wraz z Wiceprzewodniczącymi Katarzyną Kos oraz Markiem Madejowskim złożyli na ręce Pana Burmistrza gratulacje z dotychczasowych osiągnięć na rzecz rozwoju Gminy Pruchnik oraz kwiaty w uznaniu dbałości o interesy gminy i właściwą realizację budżetu.

Na Sesji Rada wyraziła również zgodę na udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Jarosławskiemu w kwocie 50 000 zł na budowę chodnika w Kramarzówce, a także przeznaczyła środki finansowe, 602 699 zł, niezbędne do rozpoczęcia prac związanych z modernizacją drogi gminnej - ul. Przemyskiej w Pruchniku.