Kolejny wielki sukces Gminy Pruchnik
czwartek, 23 czerwca 2016 11:17

W środę 22.06.2016 r. Gmina Pruchnik otrzymała informację o dofinansowaniu zadania pod nazwą „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kramarzówce”.
Ogólna wartość inwestycji to kwota 2 420 570 zł, dzięki dużemu zaangażowaniu przedstawicieli samorządu Gminy Pruchnik i Burmistrza Pruchnika, Wacława Szkoły, udało się pozyskać dofinansowania z dwóch źródeł, co znacznie odciąży budżet Gminy Pruchnik. 700 000 zł pochodzić ma z dokonanego przez Sejmik Województwa Podkarpackiego podziału środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach realizacji Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny złożonego wniosku z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach działania osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna pozyskana została kolejna kwota 999 827,23 zł.
Pozostała część tj. ok. 700 000 zł stanowić będzie wkład własny Gminy Pruchnik.
Obecnie przygotowywana będzie procedura przetargowa. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zadanie podzielone zostało na 3 lata, z zakończeniem w 2018 r.
Ta inwestycja znacząco poprawi warunki do prowadzenia zająć sportowych w miejscowości Kramarzówka, zarówno tych szkolnych jak i dodatkowych, umożliwi rozwój lokalnego klubu sportowego dzięki możliwości korzystania z hali w okresie zimowym, a także będzie świetnym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu.