Rozbórz Długi na sportowo – poświęcenie obiektów sportowych oraz finał XII Edycji Turnieju o Puchar „Księdza Proboszcza”
czwartek, 04 sierpnia 2016 09:15

W niedzielę 31 lipca 2016 roku zakończyły się rozgrywki XII Edycji Turnieju o „Puchar Księdza Proboszcza”. Jak co roku zawodnicy z czterech miejscowości wchodzących w skład Parafii Rozbórz Okrągły (Rozbórz Długi, Rozbórz Okrągły, Rzeplin, Czudowice) zmierzyli się w turnieju rywalizując o miano najlepszej drużyny.

Zgodnie z regulaminem w pierwszym tygodniu zespoły rywalizują w meczach półfinałowych. W drugim tygodniu zwycięzcy grają w finale, zaś przegrani spotykają się w meczu o 3 miejsce.

Wyniki poszczególnych meczy:
Półfinały:
Czudowice – Rozbórz Okrągły (1:0), Rozbórz Długi – Rzeplin (5:3)

Mecz o 3 miejsce:
Rzeplin – Rozbórz Okrągły (1:1) w rzutach karnych wygrał Rozbórz Okrągły

Finał:
Rozbórz Długi – Czudowice (0:0) w rzutach karnych wygrały Czudowice.

Turniej o Puchar „Księdza Proboszcza” to nie tylko wydarzenie piłkarskie, ale również wydarzenie rodzinne. Co roku całe rodziny z parafii, biorą udział różnych konkursach przygotowanych specjalnie z tej okazji. W tym roku rodziny rywalizowały w konkurencji „Rycerskiej”.

Ważnym elementem tegorocznej edycji Turnieju było oficjalne otwarcie i poświęcenie stadionu sportowego oraz budynku szatni w Rozborzu Długim. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali Ksiądz Józef Misztal oraz Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła.

Prace przy modernizacji stadionu rozpoczęły się w 2011 r. Dokonano wówczas niwelacji i drenażu płyty boiska. W 2014 r. rozpoczęła się budowa szatni dla zawodników. Roboty zakończono w 2015 r. Ogólny koszt budowy obiektu wyniósł ponad 214 000 zł, w tym ze środków Gminy Pruchnik przeznaczono na ten cel ponad 170 000 zł oraz pozyskano ponad 44 000 zł z UE w ramach PROW 2007-2013.
W 2016 r. wykonano na stadionie trybunę dla kibiców. Jej koszt to kwota ok. 30 000 zł i całość środków pochodziła z budżetu Gminy Pruchnik.