Co słychać w gminnych inwestycjach
wtorek, 11 października 2016 11:52

Małymi krokami zbliża się koniec roku, a tym samym dobiegają końca prace na niektórych inwestycjach gminnych, inne dopiero będą się rozpoczynać. Zapraszamy do zapoznania się z informacją na ten temat oraz obejrzenia zdjęć z ich przebiegu:

STADION SPORTOWY W PRUCHNIKU

W środę 5 października nastąpił odbiór od Wykonawcy, Firmy BUD-MAT z Krynicy Zdroju, stadionu sportowego w Pruchniku. W ramach modernizacji wykonana została bieżnia z tartanu wraz z odwodnieniem, wyrównano płytę boiska oraz boczne boisko treningowe. Ten etap nie kończy jeszcze prac przy stadionie, ponieważ w przyszłości wykonana zostanie również dokumentacja na zadaszenie trybun. Wartość obecnie wykonanych prac wraz z nadzorem to kwota 910 337,39 zł, na co pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej w wysokości 557 000,00 zł, a środki własne Gminy to 350 337,39 zł.

PRZEWIĄZKA POMIĘDZY GIMNAZJUM I HALĄ SPORTOWĄ

W czwartek 6 października nastąpił końcowy odbiór przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Jarosławiu,  przewiązki pomiędzy budynkiem gimnazjum i halą sportową, tym samym łącznik został oddany do użytkowania. W ramach  tego zadania wykonany został również wiatrołap przy wejściu do Przedszkola. Wartość wykonanych prac wraz z nadzorem to kwota 717 759,98 zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej wyniosło 125 000,00 zł, a środki własne Gminy, wraz z pożyczką z Fundacji EFRWP to kwota 592 759,98 zł. Głównym wykonawcą zadania była firma Remontowo – Budowlana „Piotrowski” Paweł Piotrowski z Piwody.

WYMIANA DACHU NA ZABYTKOWYM BUDYNKU PRZY RYNKU

W miesiącu wrześniu zakończyły się prace związane z wymianą dachu na jednym z zabytkowych budynków zlokalizowanym przy Pruchnickim Rynku. Nie jest to co prawda gminna inwestycja, jednak w ramach konserwacji zabytków udzielona została dotacja z budżetu Gminy Pruchnik
w wysokości 20 000 zł. Środki na pokrycie dachu gontem przeznaczył również Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu. Całość robót to kwota ponad 100 000 zł.

ROZBUDOWA, PRZEBUDOWA I NADBUDOWA BUDYNKU BYŁEGO OŚRODKA ZDROWIA

Obecnie trwają prace związane z rozbudową, przebudową i nadbudową budynku byłego ośrodka zdrowia w Pruchniku. Po ich zakończeniu budynek przejdzie również termomodernizację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej III Czysta energia działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.
Całkowita wartość przebudowy to 167 856,17 zł i w całości są to środki własne gminy Pruchnik.
Wykonawcą zadania jest firma Usługi Remontowo – Budowlane Grzegorz Pacuła.

ROZBUDOWA BUDYNKU REMIZY OSP PRUCHNIK II

W ostatnim czasie dokonana została rozbiórka budynku Remizy OSP Pruchnik II i jeszcze w tym roku wykonany zostanie stan zerowy budynku. O modernizację tego obiektu Jednostka OSP zabiegała od dłuższego czasu, przygotowywane były różne koncepcje, zmieniał się jej zakres jednak w końcu rozbudowa rusza. Ze względu na zły stan techniczny fundamentów oraz ścian budynku racjonalnym rozwiązaniem było jego wyburzenie, obecnie powstanie w tym miejscu nowoczesny obiekt.
W tegorocznym budżecie na ten cel została zabezpieczona kwota 200 000 zł, a w przyszłości będą czynione starania o pozyskanie środków zewnętrznych na dalsze prace.

Obecnie trwają także prace na drogach. W trakcie realizacji są takie zadania jak „Brama na Bieszczady” – droga powiatowa Pruchnik – Nienadowa, ul. Przemyska i Spacerowa w Pruchniku, dobiega końca realizacja funduszy sołeckich.
Prowadzone są również intensywne prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej na następujące zadania:
•    termomodernizacja budynków użyteczności publicznej – Modernizacja energetyczna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku, Szkoły Podstawowej w Kramarzówce oraz budynku po byłym ośrodku zdrowia w Pruchniku,
•    budowa sali gimnastycznej i wyposażenie w nowoczesny sprzęt ICT Szkoły Podstawowej w Kramarzówce.

Wśród planów można znaleźć m.in.:
•    kanalizację pozostałej części gminy
•    przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik.
Po zakończeniu najważniejszych prac zostanie przygotowana szczegółowa informacja o realizacji zadań inwestycyjnych w bieżącym roku. Zachęcamy do przeglądania naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku.