Nagrody Burmistrza Pruchnika z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozdane
wtorek, 18 października 2016 12:55

W poniedziałek 17 października 2016 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie których nagrodzeni zostali najbardziej wyróżniający się w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciele oraz Dyrektorzy z terenu Gminy Pruchnik.

Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Jodłówce przedstawili program artystyczny przygotowany przez Panie Aldonę Wróbel i Elżbietę Kazub.

Po występie głos zabrał gospodarz uroczystości Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, który przybliżył genezę Edukacji Narodowej oraz podkreślił rangę szkolnictwa i oświaty. Pan Burmistrz podkreślił również znaczenie zawodu Nauczyciela oraz odpowiedzialność jaka spoczywa na tej grupie społecznej.

Jako bezpośrednio biorący udział w procesie kształcenia i wychowania następnych pokoleń jesteście mistrzami, często drogowskazami i sternikami na drogach życiowych naszych następców. Trud Waszej pracy przyniesie owoce za kilka lub kilkanaście lat. To Wasza praca decyduje o przyszłości społeczeństw i o tym jak będą wyglądały nasze miasta i wsie za kilkadziesiąt lat” – mówił Burmistrz.

W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz przybliżył ostatnio wykonane oraz planowane inwestycje na obiektach oświatowych, nawiązał także do reformy oświaty informując, że stoi na stanowisku, „że należy ją tak przeprowadzić, aby wszystkim uczniom, nauczycielom i ludziom związanym z oświatą przyniosła korzyści.

Na zakończenie swojej wypowiedzi Pan Burmistrz złożył podziękowania oraz życzenia wszystkim Nauczycielom i Dyrektorom placówek oświatowych z terenu gminy, po czym wręczył bukiet kwiatów Pani Grażynie Annie Jazienickiej - Prezesowi Zarządu Oddziału ZNP w Pruchniku.

Pełny tekst wystąpienia Pana Burmistrza znajduje się tutaj.

Najważniejszym punktem tej uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza Pruchnika z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Laureatami tegorocznych nagród na wniosek Dyrektorów Szkół byli:

1. Edyta Kochanowicz - Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
  2. Waldemar Wańkowicz - Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
  3. Katarzyna Kos – Nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
  4. Jolanta Mroczek – Pupka – Nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
  5. Justyna Ochab – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jodłówce
  6. Ewelina Maślanka – Nauczyciel Zespołu Szkół w Rozborzu Długim
  7. Elżbieta Dul – Nauczyciel Zespołu Szkół w Rozborzu Długim
  8. Cecylia Bratkowska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kramarzówce
  9. Joanna Maciewicz – Nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Pruchniku
  10. Krzysztof Bury – Nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku

Nagrodzeni zostali również dyrektorzy placówek oświatowych:

1. Elżbieta Macierzanka –Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruchniku
  2. Bożena Szkoła – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Pruchniku
  3. Adam Olejarz – Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
  4. Grzegorz Wójcikiewicz – Dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku

Gratulacje oraz nagrody wręczał Burmistrz Wacław Szkoła wraz z Zastępcą Agnieszką Wojdyła.

Na zakończenie głos zabrała Katarzyna Kos - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pruchniku, która w imieniu Rady Miejskiej pogratulowała nagrodzonym oraz złożyła życzenia od całej Rady Miejskiej.