strona domowa
strona domowa
„Brama na Bieszczady” - odbiór techniczny
czwartek, 08 grudnia 2016 08:14

W piątek 9 grudnia odbył się odbiór techniczny drogi Bramy na Bieszczady.

 

W czwartek 21.04.2016 r. odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy. Wykonawca – firma STRABAG, wykonała ponad 7 - kilometrowy odcinek drogi za ok. 7 mln zł.

Dofinansowanie z Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wynosi 3 mln zł, pozostała część to współfinansowanie Powiatu Jarosławskiego i Gminy Pruchnik.

Droga nazywana jest Bramą na Bieszczady, ponieważ stanowi najkrótsze połączenie Powiatu Jarosławskiego z Bieszczadami. Ma ona służyć głównie turystom kierującym się w Bieszczady, zapewni wzrost bezpieczeństwa drogowego w południowej części powiatu jarosławskiego oraz przejmie część ruchu, odbywającego się drogami powiatowymi i gminnymi w Pruchniku, Jodłówce i Świebodnej.

Nowa droga od dłuższego czasu budzi duże zainteresowanie, oprócz znacznego ułatwienia komunikacyjnego stanowić będzie bardzo malowniczą trasę, z której można będzie podziwiać piękną panoramę gminy Pruchnik i okolic. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

  Wejscia: 1015