II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR BURMISTRZA PRUCHNIKA - WYNIKI
wtorek, 17 stycznia 2017 07:43

W dniach 17 i 18.01.2017 r. w hali sportowej w Pruchniku odbył się II Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika.

Organizatorami turnieju była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku oraz UKS „Jedynka” Pruchnik. Współorganizatorami Turnieju zostali: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, CKSiT w Pruchniku i UKS „Start” Pruchnik. Głównym koordynatorem i pomysłodawcą turnieju był Waldemar Wańkowicz – Prezes UKS „Jedynka” Pruchnik.

W turnieju wzięły udział drużyny z terenu województwa podkarpackiego i jedna drużyna z Ukrainy KS „Weres” Lubień Wielki. Rozpoczęcie turnieju uświetnił występ zespołu KAMTRIO ze Szkoły Muzycznej w Pruchniku.

Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym 2x15 min. (szkoły podstawowe) i 2x20 min. (gimnazjum).

Kolejność końcowa:

Kategoria Gimnazjum:

1. K.S. „Weres” Lubień Wielki
  2. UKS „Start” Pruchnik
  3. UKS „Fortis” Rozbórz Długi

Kategoria Szkoły podstawowe:

1. UKS „Jedynka” Pruchnik
  2. UKS „Fortis” Rozbórz Długi
  3. ULKS „Koliber” Zarzecze
  4. SPR JKS Jarosław
  5. UKS „Olszynka” Dzikowiec
  6. K.S. „Weres” Lubień Wielki
  7. UKS „Jedynka” Pruchnik II

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:

17 stycznia – pierwszy dzień turnieju

1. UKS „Start” Pruchnik – UKS „Fortis” Rozbórz Długi (Gimn.)         15 - 15
  2. K.S. „Weres” Lubień Wielki – UKS „Jedynka” Pruchnik II             12 - 1
  3. SPR  JKS Jarosław – UKS „Jedynka”  Pruchnik                             4 – 21
  4. KS „Weres” Lubień Wielki – UKS „Fortis” Rozbórz Długi  (Gimn.) 30 – 11
  5. KS „Weres” Lubień Wielki –  SPR JKS Jarosław                            4 – 11
  6. UKS „Jedynka” Pruchnik -   UKS „Jedynka” Pruchnik II               28 – 3
  7. KS „Weres” Lubień Wielki – UKS „Start” Pruchnik (Gimn.)           21 - 12
  8. UKS „Jedynka” Pruchnik II – JKS Jarosław                                  7 - 18

18 stycznia – drugi dzień turnieju

1. UKS „Fortis” Rozbórz Długi  - ULKS „Koliber” Zarzecze               27 – 14
  2. KS „Weres” Lubień Wielki – UKS „Jedynka” Pruchnik                    7 – 14
  3. UKS „Olszynka” Dzikowiec – ULKS „Koliber” Zarzecze                 14 – 19
  4. UKS „Olszynka” Dzikowiec – UKS „Fortis” Rozbórz Długi              17 - 19

Mecz o V miejsce

UKS „Olszynka” Dzikowiec – KS „Weres” Lubień Wielki                          19 - 11

Mecz o III miejsce

SPR JKS Jarosław  -  ULKS „Koliber” Zarzecze                                        7 - 18

Mecz o I miejsce

UKS „Jedynka” Pruchnik   -  UKS „Fortis” Rozbórz Długi                          10 - 8

Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek i nagród. Każda drużyna otrzymała puchar. Wręczone zostały również statuetki i nagrody indywidualne. Nagrody wręczali: Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika, Josyf Fabryga - Wójt Gminy Lubień Wielki (Ukraina), Robert Grządziel - Sekretarz Gminy Pruchnik, Krzysztof Łuc - Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz Magdalena Długosz - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.

Zawody odbyły się w miłej przyjaznej atmosferze i były okazją nie tylko do poprawienia swoich sportowych umiejętności, ale także do nawiązania nowych znajomości oraz zawiązania więzi pomiędzy rywalizującymi drużynami.

Nagrody indywidualne otrzymali:

Kategoria Gimnazjum:

Galina Heryn (Lubień Wielki Ukraina) – Najlepsza zawodniczka turnieju
Julia Jamrozik (Start Pruchnik) – Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju
Olga Fostiak (Lubień Wielki – Ukraina) – Najlepsza bramkarka turnieju

Najlepsze zawodniczki z każdej drużyny:

Start Pruchnik – Beata Olejarz
Weres Lubień Wielki – Wiktoria Bubłyk
Fortis Rozbórz Długi  - Zuzanna Kret

Kategoria Szkoły Podstawowe:

Maria Stawarska (Jedynka Pruchnik) – Najlepsza zawodniczka turnieju
Wiktoria Paszkiewicz
(Olszynka Dzikowiec) – Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju
Kinga Bury
(Fortis Rozbórz Długi) – Najlepsza bramkarka turnieju
Katia Łyło
( Lubień Wielki – Ukraina) – Najmłodsza zawodniczka turnieju

Najlepsze zawodniczki z każdej drużyny:

Jedynka Pruchnik – Wiktoria Pich
Fortis Rozbórz Długi – Julia Cicirko
Koliber Zarzecze – Weronika Mazur
JKS Jarosław – Kinga Krok
Olszynka Dzikowiec – Wiktoria Bajek
Weres Lubień Wielki – Olesia Martyniak
Jedynka Pruchnik II – Aleksandra Gruszecka

Zawody sędziowali: Marcin Szeliga, Janusz Kozłowski, Stanisław Olszański, Marcin Olejarz.
Sędziowie stolikowi: Dawid Fudali, Kacper Szmuc.
Opieka medyczna Maria Kołodziej.

Wszystkim podmiotom i osobom, które wsparły organizację turnieju, organizatorom oraz uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.