strona domowa
strona domowa
Bezpośrednia sprzedaż żywności z gospodarstwa rolnego - spotkanie informacyjne
czwartek, 02 marca 2017 06:15

http://oferia.pl/wykonawca/jarek-strek/184377

Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych bezpośrednią sprzedażą żywności z gospodarstwa rolnego do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 15 marca, o godz. 16.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (ul. Jana Pawła II 17; II piętro).

Poprowadzi je Dorota Jamrozy z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Będą także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Weterynaryjnej oraz Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia", jeden z najwybitniejszych specjalistów w zakresie produktów regionalnych na terenie Podkarpacia.

Ustawa o sprzedaży bezpośredniej żywności z gospodarstwa rolnego, która obowiązuje od początku tego roku, umożliwia rolnikom uzyskiwania dodatkowych dochodów. Przepisy zakładają możliwość nieopodatkowanej sprzedaży żywności za kwotę 20 tysięcy złotych rocznie.

W przypadku sprzedaży bezpośrednio z gospodarstwa rolnego chodzi m.in. o mięso pochodzące od hodowanych w gospodarstwie zwierząt poddanych ubojowi w zatwierdzonej rzeźni, produkty mięsne (np. szynki, pasztety, kiełbasy), produkty mleczne (np. ser, masło), produkty złożone (np. pierogi z mięsem), przetwory z owoców (np. soki owocowe, dżemy) oraz warzywa (np. marynaty, kiszonki i soki warzywne), pieczywo, wyroby cukiernicze i niemięsne wyroby garmażeryjne (np. pierogi z serem).

Więcej szczegółów na spotkaniu.

Zaproszenie

 

  Wejscia: 1107