strona domowa
strona domowa
Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 881- w Pruchniku powstanie rondo
piątek, 03 marca 2017 13:18

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Pruchniku odbyło się spotkanie konsultacyjne związane z projektowaniem zadania pn.: "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 881 w m. Pruchnik", czyli małej obwodnicy Pruchnika. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Gminy Pruchnik oraz projektanci.

Podczas spotkania rozważano dwie wersje – rondo lub skrzyżowanie skanalizowane, jednak po przeanalizowaniu wszystkich uwarunkowań ustalono, że jedynym możliwym do zaakceptowania rozwiązaniem jest trasa zakończona rondem na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 881 z drogą powiatową nr 1774 tj. ulic Jana Pawła II, ul. Jarosławskiej i ul. Grunwaldzkiej w Pruchniku.

Wstępna wizualizacja do pobrania tutaj

 
  Wejscia: 2221