strona domowa
strona domowa
OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - wyniki eliminacji gminnych
wtorek, 21 marca 2017 09:24


W piątek 17 marca br. odbyły się eliminacje gminne XXXX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, w których udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Pruchnik. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, natomiast eliminacji gminnych Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku oraz Urząd Miejski w Pruchniku.

Przewodniczący Komisji konkursowej druh Marian Romanik – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku powitał wszystkich zebranych oraz życzył im powodzenia podczas konkursu.

Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika również powitał uczestników oraz wyraził zadowolenie z zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej tematem bezpieczeństwa. Pan Burmistrz życzył również powodzenia w dzisiejszych eliminacjach oraz dalszych etapach konkursu.

Całość rozpoczął pokaz sprzętu i wyposażenia OSP Pruchnik I – Jednostki włączonej do KSRG, podczas którego Komendant Gminny – druh Zygmunt Jasiłek omówił najważniejszy sprzęt oraz sposób jego wykorzystywania. Po nim odbył się test, z którego można było uzyskać max. 30 pkt. Zdobywcy najwyższej liczby punktów przeszli do rozgrywki finałowej – odpowiedzi ustnej, z której można było uzyskać max 9 pkt. W grupie I było to 4 osoby, a w grupie II – 3.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:


I grupa wiekowa (Szkoły Podstawowe):

1. Filip Szczepański    SP Nr 1 w Pruchniku     34 pkt.
2. Mateusz Buryło      SP w Jodłówce             26 pkt.
3. Michał Nykiel         SP w Świebodnej          24 pkt.
4. Daniel Bielka         SP w Świebodnej         22 pkt.        


II GRUPA WIEKOWA (gimnazja):

1. Marzena Buryło      GP w Pruchniku     24 pkt.
2. Julia Greliak           GP w Pruchniku     23 pkt.
3. Martyna Mikłasz     GP w Pruchniku     20 pkt.

Nagrody oraz statuetki wręczał w imieniu Burmistrza Pruchnika Robert Grządziel Sekretarz Gminy Pruchnik wraz z członkami Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku.

Zdobywcy pierwszych miejsc w obydwu kategoriach tj. Filip Szczepański oraz Marzena Buryło będą reprezentować Naszą Gminę podczas eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 31 marca 2017 r. w Jarosławiu.


Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom wspierającym ochotnicze pożarnictwo na terenie Gminy Pruchnik serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy

 

  Wejscia: 1138