strona domowa
strona domowa
XXV Bieg o Memoriał bł. Ks. B. Markiewicza
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 09:43

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę kwietnia na stadionie sportowym w Pruchniku odbył się Jubileuszowy XXV Bieg o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza, z którym połączono uroczyste otwarcie nowej bieżni lekkoatletycznej. W tegorocznych biegach na linii startu stanęło 246 uczestników.

Przed rozpoczęciem biegów przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Pruchnik przeszli po nowej bieżni w uroczystym orszaku, następnie odbyła się wizualizacja powstania herbu Pruchnika w wykonaniu uczennic z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Ks. B. Markiewicza.

Po tych wydarzeniach Ks. Dziekan Piotr Kandefer poświęcił bieżnię oraz wspólnie z Wacławem Szkołą - Burmistrzem Pruchnika, Katarzyną Kos – Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Pruchniku i Władysławem Flakiem – Przewodniczącym Rady uroczyście przecięli wstęgę oficjalnie otwierając tym samym bieżnię sportową. Zwieńczeniem części oficjalnej była „sztafeta pokoleń” , w której symbolicznie wzięli udział przedstawiciele różnych grup wiekowych zaczynając od najmłodszego pięciolatka z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pruchniku, na Przewodniczącym i Wiceprzewodniczącej Rady kończąc.

Z okazji jubileuszu imprezy osoby szczególnie zaangażowane w wieloletnią organizację biegów otrzymały gratulacje i podziękowania.

Bieg o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza jest jedną z cyklicznych imprez odbywających się w naszej gminie, związaną z sylwetką naszego rodaka, który przeszedł do historii jako szlachetny duszpasterz, propagator idei trzeźwości narodu, przywiązujący duże znaczenie do uprawiania sportów i ćwiczeń fizycznych. Dlatego biegi o Memoriał Bł. Ks. B. Markiewicza oprócz upowszechniania biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku ma również na celu propagować profilaktykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorami Biegu byli Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Gimnazjum Publiczne w Pruchniku oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Pruchniku.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

 

200 - bieg przedszkolaków (rocznik 2010 i młodsi) dziewczęta i chłopcy

1. Sabina Zając – Warszawa

1. Maciej Galas – Rozbórz Okrągły

2. Klaudia Rabczak - Kramarzówka

2. Michał Szkoła – Pruchnik

3. Lena Małaszowska – Pruchnik

3. Miłosz Kuta – Laszki

400 m - (rocznik 2009-2008) dziewczęta i chłopcy

1. Weronika Zając – Warszawa

1. Jakub Bęben – Morawsko

2. Maja Kamińska – Pruchnik

2. Hubert Kostkowicz– Rozbórz Długi

3. Milena Wańkowicz – Hawłowice

3. Szymon Trybała– Rączyna

600 m - (rocznik 2007-2006) dziewczęta i chłopcy

1. Maja Malawska – Pruchnik

1. Patryk Pakuła – Kramarzówka

2. Milena Raba – Rozbórz Długi

2. Michał Kiwacki- Rozbórz Długi

3. Paulina Dragan – Jodłówka

3. Adrian Bogonos – Pruchnik

1200 m - (rocznik 2005-2004) dziewczęta i chłopcy

1. Julia Cicirko – Rozbórz Okrągły

1. Paweł Grochoła – Pruchnik

2. Amelia Madejowska – Pruchnik

2. Jakub Solarski – Pruchnik

3. Izabela Kos– Rączyna

3. Konrad Szewc – Pruchnik

1200 m - (rocznik 2003-2001) dziewczęta i chłopcy; klasa I – III Gimnazjum

1. Paulina Galas – Rozbórz Okrągły

1. Paweł Furman– Pruchnik

2. Faustyna Kubas– Pruchnik

2. Przemysław Kubas– Pruchnik

3. Gabriela Kwaśniak– Tyniowice

3. Wiktor Pich– Pruchnik

2000 m - bieg otwarty kobiet

1. Barbara Szymańska – Rozbórz Długi

2. Unisława Tomaszek – Świdnica

3. Justyna Ochab – Jarosław

3000 m - bieg otwarty mężczyzn

1. Damian Dziewiński – Sanok

2. Maciej Tomaszewski – Widna Góra

3. Jacek Kuźniar - Pruchnik

 


Zapraszamy do obejrzenia foto oraz wideo relacji z tego wydarzenia:
 

 

Serdecznie zapraszamy na XXV Bieg o memoriał bł. Ks. Bronisława Markiewicza, który odbędzie się w niedziele 30 kwietnia 2017 r. na Stadionie Sportowym w Pruchniku.

 

Do pobrania:

Regulamin

 

Szczegóły na plakacie:

 

 

 

 

 

  Wejscia: 1925