strona domowa
strona domowa
Pruchnickie Harce Rowerowe 2017
środa, 17 maja 2017 00:00

 

W sobotę 20 maja w Świebodnej odbyły się Pruchnickie Harce Rowerowe na orientację, impreza łącząca pasję do turystyki rowerowej z wyłonieniem najlepszych „harcowników” oraz chęci poznawania pięknych terenów Pruchnika i okolic.

 


Cele harców to także:
− włączenie całych rodzin w rekreacyjne uprawianie sportu rowerowego,
− promowanie zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu,
− promocja gospodarstw agroturystycznych w okolicy.

Tegorocznym harcom, podobnie jak w roku ubiegłym dopisała piękna słoneczna pogoda oraz duży entuzjazm przybyłych zawodników.

Każda drużyna czy zawodnik startujący samodzielnie po zameldowaniu się w biurze zawodów otrzymał bilet z wykazem punktów do zaliczenia, ważnymi informacjami i wskazówkami oraz mapę, z naniesionymi punktami. Kolejność wyboru punktów, a tym samym trasa maratonu była zróżnicowana, w zależności od możliwości oraz własnych przekonań. Po kilku godzinach wszystko było już jasne. Zawodnicy przy jedzeniu lokalnych potraw, wymieniali uwagi i spostrzeżenia z trasy, analizowali popełnione błędy oraz możliwości szybszego pokonania trasy.

 

WYNIKI

 

Organizatorami Harców była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świebodnej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, natomiast nagrody ufundowane zostały ze środków Gminy Pruchnik oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Pomimo wysokiej temperatury, trudnością trasy (niektóre podjazdy trudno było nawet podejść) oraz niespodzianek czyhających w lesie (kleszcze, dziki i owady) sobotnia impreza pokazała, że ten sport, jest doskonałą alternatywą do spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem trasy oraz wrażeń jednej ze startujących ekip:

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz wyników dostępnych w galerii. Więcej zdjęć oraz informacji o harcach na stronie www.ckpruchnik.pl w zakładce imprezy cykliczne.

 

 

 


 

Serdecznie zapraszamy na cykliczną imprezę - maraton rowerowy na orientację, który odbędzie się w dniu 20.05.2017 r. w Świebodnej.

 

Szczegóły na plakacie:

 

 


Zobacz również:

  Wejscia: 2465