strona domowa
strona domowa
Oficjalne otwarcie „Bramy Bieszczad”
poniedziałek, 08 maja 2017 07:09


Wczoraj (7.05.2017 r.) odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej drogi łączącej Pruchnik z Huciskiem Nienadowskim – najkrótszego połączenia Powiatu Jarosławskiego z Bieszczadami.

O budowę drogi czynione były starania od bardzo wielu lat, w końcu się udało, dzięki dofinansowaniu z Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w wysokości 3 mln zł oraz współfinansowaniu Powiatu Jarosławskiego i Gminy Pruchnik w pozostałej części (ok. 4 mln zł). Nowa droga liczy ok. 7 km, a wykonawcą była firma Strabag.

Oficjalne otwarcie drogi zostało połączone z otwarciem sezonu motocyklowego w powiecie Jarosławskim. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Sanktuarium MBP w Jodłówce, pod przewodnictwem Ks. dziekana Piotra Kandefera, następnie odbyło się poświęcenie pojazdów, po czym kolumna motocyklistów (ok. 300), zarówno z Jarosławskiego Stowarzyszenia Motorbike, jak i Naszych mieszkańców przejechała na drogę Pruchnik – Nienadowa, gdzie dokonano oficjalnego jej otwarcia.

Drogę poświęcił ks. dziekan Piotr Kandefer. W otwarciu uczestniczyli również parlamentarzyści – Senator RP Mieczysław Golba, Posłowie na Sejm RP Bogdan Rzońca i Piotr Uruski, w imieniu Wojewody Podkarpackiego – Marcin Zaborniak – Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Lucjan Kuźniar, Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Wicestarosta Józef Szkoła, Dyrektor PZD w Jarosławiu Janusz Obłoza, Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, Przedstawiciel Firmy Strabag - Maciej Łukaszek, Prezes Motorbike Jarosław Leszek Gęsiorski, Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego Stanisław Kłopot, Radny Rady Powiatu Jarosławskiego Mariusz Trojak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku Władysław Flak, Sekretarz Gminy Pruchnik Robert Grządziel i inni radni, mieszkańcy oraz najliczniejsi motocykliści.

Po przecięciu wstęgi wszyscy przejechali nową drogą na pruchnickie targowisko stałe Mój Rynek, gdzie odbyło się wspólne spotkanie oraz wystąpienia okolicznościowe.

 

Więcej informacji nt. drogi tutaj


 

  Wejscia: 2383