strona domowa
strona domowa
DNI PRUCHNIKA 2017
poniedziałek, 12 czerwca 2017 10:03


Sobota i Niedziela 10 i 11 czerwca 2017 roku w Pruchniku zapisały się jako czas dobrej zabawy z okazji obchodów Dni Pruchnika.

W tym roku impreza przeniosła się w otoczenie pruchnickiego parku oraz targowiska stałego „Mój Rynek” i pomimo obaw organizatorów, teren chyba przyjmie się na dobre, jako miejsce spotkań i dobrej zabawy w Pruchniku.

Dni Pruchnika to impreza cykliczna organizowana od 2011 roku, czyli od czasu odzyskania przez Pruchnik praw miejskich, to czas świętowania i dobrej zabawy dla upamiętnienia tego wydarzenia. Rozpoczynając imprezę Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika przekazał młodzieży klucz do bram miasta, podkreślając, że to właśnie oni w przyszłości przejmą władzę.

Parkowa sceneria, zaplecze na którym powstało m.in. wesołe miasteczko, zadaszone targowisko, czy chociażby siłownia zewnętrzna, która była oblegana przez młodych i najmłodszych sprawiły, że powstał wspaniały kompleks, który przez dwa dni żył swoim życiem, wypełniając „serce Pruchnika” wspaniałą muzyką i dobrą zabawą.

Program imprezy wypełniły liczne występy dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Pruchnik. W sobotę pomimo tego, że aura trochę postraszyła,  gwiazda wieczoru zespół BACIARY, rozgrzały atmosferę. Na koncert zespołu przybyły liczne tłumy, jednak dzięki odpowiedniemu zapleczu, każdy znalazł miejsce dla siebie.

Zadaszone targowisko było dobrym schronieniem na chwilowe opady, które bardzo szybko ustąpiły, umożliwiając świetną zabawę do późnych godzin nocnych przy dźwiękach zespołu ROTOR. Stało się ono także miejscem biesiadowania Naszych Mieszkańców i gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Niedziela to również dzień pełen atrakcji. Oprócz występów lokalnych artystów i zespołów odbyły się także różnego typu animacje i zabawy dla dzieci, wesołe miasteczko zapewniało dobrą zabawę dla dzieci i dostarczało odpowiedni poziom adrenaliny dla wszystkich, którzy odważyli się wsiąść np. do skymaster-a.

Rozmieszone na terenie targowiska ławki i stoły umożliwiły wspólne biesiadowanie, przy muzyce zespołu wokalno-instrumentalnego działającego przy CKSiT w Pruchniku oraz zespołu FUNKY JOBO, który rozkręcił zabawę przygotowując wszystkich do występu gwiazdy wieczoru – zespołu BRAThANKI. Na ten koncert przybyły prawdziwe tłumy, wypełniając zarówno park, jak i targowisko. Ale … warto było :). Świetna impreza, super miejsce, fajna zespoły – takie opinie można było usłyszeć od uczestników.

W tym miejscu prosimy wszystkich Państwa o opinie i dzielenie się wrażeniami, czy warto organizować taką imprezę. Zapraszamy także na kolejne wydarzenia i uroczystości do Pruchnika.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz wideo relacji z tego wydarzenia:

 

Foto relacja sobota                                                                                                         Foto relacja niedziela

 

 

 

 

Wideo relacje:

Sobota:

 

Niedziela:

 

 


 

UWAGA!!! W sobotę i w niedzielę DNI PRUCHNIKA – będą utrudnienia w ruchu!!!


Szanowni Państwo w związku z organizacją Dni Pruchnika należy liczyć się z możliwymi utrudnieniami w ruchu. Podczas imprezy w sobotę i w niedzielę w godz. 16:00 – 22:00 wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Długiej (od ul. Orłowicza do ul. Bocznej oraz odcinek ul. Parkowej przebiegający wzdłuż parku równolegle do ul. Długiej).
Informacja o miejscach parkingowych oraz planowanych zamknięciach ulic na załączonej mapie.

 


 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Pruchnik oraz Naszych Gości do udziału w obchodach Dni Pruchnika, które odbędą się w dniach 10 - 11 czerwca br. Zaplanowano wiele atrakcji więc naprawdę warto. Szczegóły na plakacie:

 

  Wejscia: 4134