strona domowa
strona domowa
Czy droga wojewódzka nr 881 (Kańczuga – Pruchnik) jest potrzebna mieszkańcom Naszej Gminy?
piątek, 16 czerwca 2017 10:03

 

Wieloletnie starania władz Gminy Pruchnik związane z remontem oraz przebudową drogi wojewódzkiej nr 881 spotkały się wreszcie z przychylnością Zarządu Województwa Podkarpackiego i droga została wpisana do Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Sporządzono program funkcjonalno – użytkowy, który nakreśla przebieg przebudowywanej drogi oraz zebrano opinie w tej sprawie… po czym nastąpiło … coś niezrozumiałego, niewytłumaczalnego, nawet dla prostego człowieka… wola rezygnacji z unijnego dofinansowania.

 

Część mieszkańców naszej Gminy zdecydowanie sprzeciwia się budowie nowego odcinka drogi przebiegającego przez Pruchnik, z determinacją wskazując potencjalne inne, rzekomo lepsze rozwiązania, tyle że na ten czas niemożliwe do zrealizowania.

Działalność ta może skłonić Zarząd Województwa Podkarpackiego do rezygnacji z przebudowy całego odcinka drogi Kańczuga – Pruchnik, tym samym sprawi, że jako użytkownicy możemy czekać przez kolejne długie lata na jej przebudowę.

W tej sprawie Radni Rady Miejskiej w Pruchniku wystosowali list otwarty do mieszkańców naszej Gminy.


 - LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW GMINY PRUCHNIK

 

 

Wizualizację planowanego przebiegu nowej drogi przedstawia poniższa mapa. Niebieska kreska to obecny przebieg drogi, a czerwona planowany nowy odcinek:

 

 

  Wejscia: 2447