strona domowa
strona domowa
I Turniej Drużyn Policyjnych Stowarzyszenia IPA
wtorek, 27 czerwca 2017 07:00

Prezydium Regionu IPA Przeworsk w dniu 24 czerwca 2017 roku, w 19 rocznicę śmierci Komendanta Głównego Policji Generała Marka Papały w jego rodzinnym mieście Pruchniku zorganizowało I Turniej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych.

Do turnieju zostało zaproszonych trzy drużyny: IPA Region Krosno,  KPP Łańcut, KPP Jarosław oraz jako gospodarz udział brała drużyna IPA Region Przeworsk. Mecze były rozgrywane na boisku ,,Orlik 2012 ” przy ul. Sportowej w Pruchniku. Drużynę IPA Przeworsk reprezentowali następujące osoby:

Jacek Groch – bramkarz
Arkadiusz Szylar -  zawodnik - kapitan
Józef Ciapa – zawodnik                                                                                                                           
Radosław Mach - zawodnik                                                                                                                   
Franciszek Kantor - zawodnik                                                                                                                        
Mariusz Szmuc  – zawodnik                                                                                                                           
Piotr Oleszek - zawodnik                    
Marek Pełka – zawodnik

Turniej rozpoczął się od złożenia kwiatów na grobie Generała Marka Papały. Następnie po powitaniu wszystkich uczestników przez Przewodniczącego Regionu IPA Przeworsk Andrzeja Oleszek, sędzia główny zawodów Karol Pszonak rozpoczął prowadzenie zawodów. Wyniki poszczególnych meczy przedstawiały się następująco:

KPP Jarosław- IPA Krosno 1:1,
KPP Łańcut – IPA Przeworsk 3:3,
KPP Jarosław – KPP Łańcut 1:2,
IPA Krosno – IPA Przeworsk  5:2,
KPP Jarosław – IPA Przeworsk 1:2,
IPA Krosno – KPP Łańcut 2:0.

W turnieju I miejsce zajęła drużyna IPA Krosno, zdobywając puchar Burmistrza Pruchnika, II miejsce KPP Łańcut, III IPA Przeworsk, KPP Jarosław. Przyznano też wyróżnienia indywidualne: najlepszy bramkarz Marcin Szymański – KPP Jarosław, najlepszy zawodnik – Jerzy Szpunar KPP Łańcut oraz najlepszy strzelec Mariusz Szmuc – IPA Przeworsk.

Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów oraz gadżetów dokonali Prezes Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie, Zasłużony Członek SP IPA, Senator RP Mieczysław Golba, Przewodniczący Rady Miejskiej Pruchnika Władysław Flak, Komendant KPP w Łańcucie Andrzej Żygadło oraz Kierownik Posterunku w Pruchniku Wojciech Mikłasz.

Po oficjalnym zakończeniu turnieju zawodnicy z Jarosławia, Krosna i Przeworska spotkali się przy grillu w gospodarstwie wiejskim u Przewodniczącego Andrzeja Oleszek w Bystrowicach.

Na zakończenie serdecznie dziękuję wszystkim którzy pomogli zorganizować powyższy turniej.

 

tekst – Andrzej Oleszek

zdjęcia- Czesław Mendycki


Organizatorzy podziękowali za udostępnienie obiektów i dzięki miłej atmosferze panującej w Pruchniku oraz odpowiedniemu zapleczu sportowemu zaplanowano już kolejny II turniej za rok.


  Wejscia: 2075