strona domowa
strona domowa
Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce
wtorek, 27 czerwca 2017 10:09

Niedziela 25 czerwca 2017 r., na ternie Gminy Pruchnik była dniem rodziny, ponieważ odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

Inicjatorem tego wydarzenia był ks. bp Stanisław Jamrozek biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej, który wspólnie ze Stowarzyszeniem „Tradycja i Rozwój” w Świebodnej oraz Parafią Rzymskokatolicka pw. MB Pocieszenia w Jodłówce zorganizowali i przeprowadzili uroczystości. Ks. biskup przewodniczył również uroczystej Eucharystii koncelebrowanej oraz wygłosił homilię.

Pomysł organizacji pielgrzymki „rodzin 5+” wypłynął od ks. bp. Stanisława Jamrozka, który mówił – „Już od dłuższego czasu nosiłem w sercu pragnienie zorganizowania takiej pielgrzymki, tym bardziej, że zawsze z radością jadą ochrzcić piąte i każde kolejne dziecko naszych diecezjan. Ważnym wydarzeniem było dla mnie spotkanie z Eleni, kiedy występowała właśnie w Jodłówce. … Kiedy dziękowałem jej za koncert, zaproponowałem wzięcie udziału w spotkaniu rodzin wielodzietnych. Pomysł ten został życzliwie przyjęty, także w samej Jodłówce i dlatego właśnie tutaj chcemy to zorganizować”.

W uroczystości oprócz wielu rodzin z dziećmi uczestniczyli także przedstawiciele różnych instytucji, parlamentarzyści, samorządowcy oraz osoby duchowne, wszyscy, którzy chcieli się spotkać przy wspólnej modlitwie u stóp Matki Bożej Pocieszenia. Po zakończonej Mszy Św. wszyscy pielgrzymi mieli możliwość posilić się kiełbaską przygotowaną przez  Caritas Archidiecezji Przemyskiej, a najmłodsi korzystali z licznych atrakcji. Zwieńczeniem uroczystości był koncert zespołu „Pod Budą”, który w bieżącym roku obchodzi 40-lecie swojego istnienia.

Na zakończenie ks. bp. podziękował za pomoc oraz udział w pielgrzymce, a także zaprosił wszystkich na kolejną, która odbędzie się 3 czerwca 2018 r. również w Jodłówce.

 

Zobacz także:

  Wejscia: 1420