strona domowa
strona domowa
III Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika
piątek, 02 lutego 2018 12:31

W dniach 30-31 stycznia 2018 roku w hali sportowej w Pruchniku odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika.

Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku oraz UKS „Jedynka” Pruchnik. Współorganizatorzy turnieju: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, CKSiT w Pruchniku oraz UKS „Start” Pruchnik.

W turnieju uczestniczyły drużyny z terenu woj. podkarpackiego oraz dwie drużyny klubu KS „Weres” Lubień Wielki (Ukraina). Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria I – 2004 r. i kategoria II – 2005 r. i młodsze. W kat. I poza konkursem brały udział dwie drużyny: UKS „Pogórze” Dynów i UKS „Fortis” Rozbórz Długi.

Turniej sędziowali: Marcin Szeliga, Janusz Kozłowski, Stanisław Olszański i Marcin Olejarz. Opieka medyczna: Robert Pszonak. Pomoc logistyczna: Edyta Kochanowicz, Bogdan Sikorki i Karol Pszonak.

Drużyna z Ukrainy przebywała w Pruchniku w dniach 29.01-01.02.2018 r. Zawodniczki ukraińskie były gościnnie przyjmowane przez rodziny zawodniczek z Pruchnika. Wspólne wyjścia do pizzerii czy na kręgle zacieśniały relacje pomiędzy drużynami z Pruchnika i Lubienia Wielkiego.

Była to kontynuacja współpracy pomiędzy naszymi klubami (dwa razy w roku dziewczęta z Pruchnika wyjeżdżają do Lubienia Wielkiego, gdzie są życzliwie przyjmowane przez stronę ukraińską).

Podczas zakończenia turnieju odbył się konkurs rzutów karnych dla zaproszonych gości. Do bramki bronionej przez Wiktorię Pich (UKS „Jedynka” Pruchnik) kolejno rzucali Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, Sekretarz Gminy Pruchnik Robert Grządziel, Dyrektor CKSiT w Pruchniku Krzysztof Łuc oraz Dyrektor SP Nr 1 w Pruchniku Magdalena Długosz.

W/w goście brali udział w dekoracji drużyn i wyróżniających się zawodniczek. Podsumowania turnieju dokonał Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła zapraszając wszystkich do uczestnictwa w kolejnym turnieju już za rok.

 

Oto wyniki turnieju i kolejność końcowa:

Kategoria 2004 i młodsze

 

 

Kategoria 2005 i młodsze

 

Kategoria I – Rocznik 2004

 • Najlepsza bramkarka  turnieju – Pich Wiktoria – Jedynka Pruchnik
 • Król strzelców turnieju - Maria Stawarska – Jedynka Pruchnik
 • Najlepsza zawodniczka turnieju – Wiktoria Łabycz – Lubień Wielki (Ukraina)
 • Najlepsza zawodniczka z UKS Pogórze Dynów- Julia Tereszak
 • Najlepsza zawodniczka z KS Weres Lubień Wielki – Mariczka Malinowska
 • Najlepsza zawodniczka z JKS Jarosław – Zuzanna Janicka
 • Najlepsza zawodniczka z  UKS Fortis Rozbórz Długi – Paulina Galas
 • Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik – Julia Konrad


Kategoria II – Rocznik 2005 i młodsze

 • Najlepsza bramkarka turnieju – Karolina Gołąb – Koliber Zarzecze
 • Król strzelców turnieju -   Hanna Szczotka – JKS Jarosław
 • Najlepsza zawodniczka turnieju – Amelia Madejowska – Jedynka Pruchnik
 • Najlepsza zawodniczka z ULKS Koliber Zarzecze – Karolina Płocica
 • Najlepsza zawodniczka z KS Weres Lubień Wielki – Marta Hot
 • Najlepsza zawodniczka z JKS Jarosław – Malwina Dymnicka
 • Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik II – Weronika Stetsiv
 • Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik – Emilia Długosz

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom, współorganizatorom, sponsorom, rodzicom, opiekunom drużyn oraz wszystkim, którzy pomagali
w organizacji turnieju.

Zapraszamy za rok!!!

W. Wańkowicz

 

Serdeczne podziękowania dla głównego organizatora Waldemara Wańkowicza za organizację, sprawne przeprowadzenie turnieju w radosnej atmosferze oraz udostępnione informacje i zdjęcia. Zdjęcia również w wykonaniu CKSiT w Pruchniku.  Wejscia: 1763