strona domowa
strona domowa
Znamy już zwycięzców eliminacji gminnych OTWP
piątek, 06 kwietnia 2018 11:10

W dniu 5 kwietnia 2018 r. w budynku Gimnazjum Publicznego w Pruchniku odbyły się eliminacje gminne XXXXI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, w których udział wzięli uczniowie z terenu Gminy Pruchnik – łącznie 16 uczestników.

Eliminacje gminne zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych:

 

  • I grupa, uczniowie klas I – VI szkół podstawowych – 5 uczestników.
  • II grupa, uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych – 11 uczestników.

Przewodniczący Komisji Konkursowej druh Krzysztof Zaleski – Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku powitał wszystkich zebranych oraz życzył  powodzenia  uczestnikom konkursu. Pan Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła również powitał uczestników, życzył powodzenia w eliminacjach oraz wyraził zadowolenie z zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej tematem ochrony przeciwpożarowej.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, natomiast eliminacji gminnych Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku oraz Urząd Miejski w Pruchniku. Turniej składał się z 2 części, w pierwszym etapie był test pisemny, a uczniowie z najlepszymi wynikami przeszli do drugiej części – odpowiedzi ustnej.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:


I grupa wiekowa (uczniowie klas I – VI szkół podstawowych)

1.    Klaudiusz Jarosz    SP w Jodłówce
2.    Oliwia Serafin       SP w Jodłówce       
3.    Lena Sieńko         SP w Kramarzówce


II GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych)

1.    Julia Greliak             GP w Pruchniku    
2.    Mateusz Buryło         SP w Jodłówce
3.    Michał Potoczny        SP Nr 1 w Pruchniku

Nagrody oraz statuetki wręczał w imieniu Burmistrza Pruchnika Robert Grządziel Sekretarz Gminy Pruchnik wraz z członkami Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pruchniku.

Zdobywcy pierwszych miejsc w obydwu kategoriach tj. Klaudiusz Jarosz oraz Julia Greliak będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 12 kwietnia 2018 r. w Jarosławiu.


Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom wspierającym ochotnicze pożarnictwo na terenie Gminy Pruchnik serdecznie dziękujemy.
 

  Wejscia: 1207