strona domowa
strona domowa
XXVI BIEG O MEMORIAŁ BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:01


Piękna słoneczna pogoda, entuzjazm i pozytywne nastawienie, licznie zgromadzeni uczestnicy – tak można podsumować XXVI Bieg o memoriał błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku.

Co prawda koniec kwietnia potrafi zaskoczyć pod względem pogody, jednak jak widać patron imprezy, bł. Ks. B. Markiewicz - szlachetny duszpasterz,  patriota  i  organizator  szeroko zakrojonej pomocy ubogim, a także propagator idei trzeźwości narodu, przywiązujący duże  znaczenie do uprawiania sportów i ćwiczeń fizycznych, zadbał o uczestników wypraszając dar dobrej pogody.

Bieg o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza jest jedną z cyklicznych imprez odbywających się w naszej gminie, która oprócz wspomnienia zasłużonego Pruchnickiego rodaka, ma na celu wyłanianie przyszłych talentów sportowych.

Organizatorami Biegu byli Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Gimnazjum Publiczne w Pruchniku oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Pruchniku.



Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:


200 m - bieg przedszkolaków (rocznik 2011 i młodsi) dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta

Chłopcy

1.

Julia Szkoła

Pruchnik

1.

Gabriel Zając

2.

Justyna Kędzior

Pruchnik

2.

Antoni Kiwacki

Rozbórz Długi

3.

Nikola Nasiewicz

Pruchnik

3.

Wiktor Jarosz

Pruchnik

4.

Wiktoria Szwajczak

Pruchnik

4.

Filip Dzięgielowski

Świebodna

5.

Oliwia Głąb

Rozbórz Długi

5.

Oliwier Modras

Rzeszów

6.

Anna Janusz

Chorzów

6.

Filip Demski

Pruchnik

7.

Kinga Chmielecka

Jodłówka

7.

Kacper Nowak

Jodłówka

8.

Julia Pich

Jodłówka

8.

Mateusz Bogonos

Pruchnik

9.

Milena Pszonak

Pruchnik

9.

Rafał Olejarz

Pruchnik

10.

Nikola Pakuła

Kramarzówka

10.

Antoni Niemczak

Pruchnik

400 m – (rocznik 2010-2009) dziewczęta i chłopcy klasa I i II

Dziewczęta

Chłopcy

1.

Sabina Zając

Warszawa

1.

Marcin Jarosz

Pruchnik

2.

Maja Kamińska

Pruchnik

2.

Radosław Wałach

Hawłowice

3.

Agata Pich

Jodłówka

3.

Michał Szkoła

Pruchnik

4.

Amelia Sobol

Kramarzówka

4.

Mikołaj Kos

Pruchnik

5.

Wiktoria Kiwacka

Pruchnik

5.

Maciej Galas

Rozbórz Okrągły

6.

Klaudia Rabczak

Kramarzówka

6.

Mikołaj Czuba

Świebodna

7.

Maja Halejcio

Świebodna

7.

Jakub Pakuła

Kramarzówka

8.

Martyna Wróbel

Pruchnik

8.

Hieronim Blok

Pruchnik

9.

Magdalena Tuleja

Pruchnik

9.

Mateusz Wańkowicz

Czudowice

10.

Julita Zabój

Rozbórz Długi

10.

Maciej Wojdyła

Pruchnik

600 m – (rocznik 2008-2007) klasa III i IV - dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta

Chłopcy

1.

Oliwia Malec

Pruchnik

1.

Oliwier Babka

Wola Dalsza

2.

Weronika Zając

Warszawa

2.

Jakub Bęben

Morawsko

3.

Wiktoria Mazur

Pruchnik

3.

Michał Kiwacki

Rozbórz Długi

4.

Izabela Stańko

Pruchnik

4.

Adrian Bogonos

Pruchnik

5.

Julia Mazur

Rączyna

5.

Dawid Wańkowicz

Czudowice

6.

Nadia Blok

Pruchnik

6.

Paweł Gredes

Rozbórz Długi

7.

Julia Dobosz

Rozbórz Okrągły

7.

Gracjan Piróg

Pruchnik

8.

Roksana Rusinek

Stalowa Wola

8.

Albert Drapała

Pruchnik

9.

Julia Telega

Rączyna

9.

Hubert Kostkowicz

Rozbórz Długi

10.

Aurelia Modras

Pruchnik

10.

Sebastian Jarosz

Pruchnik

1200 m – (rocznik 2006-2005) klasa V i VI - dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta

Chłopcy

1.

Amelia Madejowska

Pruchnik

1.

Emanuel Czuba

Świebodna

2.

Maja Malawska

Pruchnik

2.

Karol Stańko

Pruchnik

3.

Karolina Malawska

Pruchnik

3.

Patryk Pakuła

Pruchnik

4.

Martyna Madejowska

Pruchnik

4.

Jakub Kwaśniak

Tyniowice

5.

Julia Malec

Pruchnik

5.

Marcel Zając

Jodłówka

6.

Milena Raba

Rozbórz Długi

6.

Kacper Baran

Rozbórz Długi

7.

Paulina Dragan

Jodłówka

7.

Hubert Czuba

Świebodna

8.

Izabela Kos

Rączyna

8.

Robert Olejarz

Pruchnik

9.

Maria Bazylak

Rozbórz Długi

9.

Piotr Rabczak

Kramarzówka

10.

Tina Skiba

Pruchnik

10.

Patryk Wańkowicz

Czudowice

1200 m – (rocznik 2004-2002) klasa VII, klasa II-III gimnazjum - dziewczęta i chłopcy

Dziewczęta

Chłopcy

1.

Paulina Galas

Rozbórz Okrągły

1.

Przemysław Kubas

Pruchnik

2.

Faustyna Kubas

Pruchnik

2.

Marek Golba

Pruchnik

3.

Martyna Kielar

Kramarzówka

3.

Paweł Golba

Pruchnik

4.

Karolina Wańkowicz

Pruchnik

4.

Patryk Dragan

Świebodna

5.

Oliwia Wańkowicz

Hawłowice

5.

Jakub Raba

Pruchnik

6.

6.

Dominik Płocica

Rozbórz Długi

7.

7.

Adrian Pich

Jodłówka

8.

8.

Kacper Halejcio

Jodłówka

9.

9.

Krystian Bielański

Pruchnik

10.

10.

2000 m – bieg otwarty kobiet

3000 m – bieg otwarty mężczyzn

Kobiety

Mężczyźni

1.

Barbara Szymańska-Galas

Rozbórz Długi

1.

Maciej Kiper

Jarosław

2.

Małgorzata Malec

Pruchnik

2.

Maciej Tomaszewski

Widna Góra

3.

Edyta Kochanowicz

Agnieszka Olejarz

Pruchnik

3.

Jacek Kuźniar

Rozbórz Długi

4.

Dominik Dietrich

Świebodna

 

5.

Marcin Olejarski

Pruchnik

 

6.

Arkadiusz Żak

Jarosław

 

7.

Adrian Szpak

Kramarzówka

 

8.

Kacper Furman

Pruchnik

 

9.

Marcin Romanik

Rzeplin

 

10.

Andrzej Syndyka

Obarzym

 

 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku

  Wejscia: 439