strona domowa
strona domowa
Manewry Powiatowe w Pruchniku - 2018
poniedziałek, 14 maja 2018 10:40

W sobotę 12 maja 2018 r. w Pruchniku odbyły się manewry powiatowe systemu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych pk.: "Maj 2018". Ćwiczenie połączone było z między powiatowymi manewrami Jednostek OSP włączonych do KSRG.

Do Pruchnika przyjechali przedstawiciele najważniejszych służb współdziałających przy likwidacji różnego rodzaju zagrożeń m.in. Straży Pożarnej, zarówno państwowej jak i ochotniczej, Policji, Służb Medycznych, Straży Granicznej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Wojsk Obrony Terytorialnej, Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, Nadleśnictwa, Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Jarosławiu i Urzędu Miejskiego w Pruchniku.

W ramach dwudniowego ćwiczenia, w piątek 11 maja br. przedstawiciele wszystkich gmin z terenu powiatu przećwiczyli zadania realizowane w związku z osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej. W sobotę 12 maja przeprowadzono epizody praktyczne - pościg i zatrzymanie kierowcy na pruchnickim rynku, pożar lasu, wypadek drogowy, strzelaninę i transport rannego żołnierza wojsk obrony terytorialnej.

Bazą sobotnich ćwiczeń było targowisko stałe „Mój Rynek” w Pruchniku, a epizody rozgrywane były na pruchnickim rynku, ul. Leśnej i ul Korzenie w Pruchniku.

W ćwiczeniach uczestniczyły wydzielone siły i środki Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu jarosławskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu i Lubaczowie, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 34. batalionu piechoty lekkiej 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i Ratownictwa Medycznego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Ćwiczenie miało na celu doskonalenie współdziałania służb inspekcji i straży, a także działania 34 Batalionu piechoty lekkiej wojsk obrony terytorialnej.

 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku -

 

 

 

  Wejscia: 1441