strona domowa
strona domowa
Dni Pruchnika 2018
poniedziałek, 23 lipca 2018 08:51

Piękna słoneczna pogoda, parkowa sceneria, liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i starszych mieszkańców, koncerty zespołów, jarmark sztuki ludowej - oto jak w telegraficznym skrócie można podsumować tegoroczne Dni Pruchnika.

Sobota była dniem wielu atrakcji i występów. Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika wspólnie z Robertem Grządzielem – Sekretarzem Gminy przekazali klucz do bram miasta młodzieży, oddając symbolicznie władzę na czas trwających Dni Pruchnika. Najmłodsi uczestnicy spędzali czas na przygotowanych zabawach, animacjach oraz wesołym miasteczku. Na scenie odbywały się występy różnych grup artystycznych przygotowanych przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Można było obejrzeć pokaz sztuk walki oraz posłuchać muzyki w wykonaniu Zespołu Rekord. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie na przygotowanych stoiskach, a także odpocząć w cieniu parku czy zadaszonego targowiska Mój Rynek. Sobotnią gwiazdą wieczoru był zespół muzyczny BAFLO, a po nim odbyła się zabawa taneczna z MISTER BAND.

Niedziela to kontynuacja dobrej zabawy i świętowania, połączona z Jarmarkiem Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki, który odbyły się już po raz szesnasty. Po oficjalnym otwarciu Jarmarku przez Burmistrza Wacława Szkołę można było obejrzeć pokazy garncarstwa, kowalstwa czy wikliniarstwa. Na ponad osiemdziesięciu stoiskach wystawcy prezentowali efekty swojej pracy, a uczestnicy mieli możliwość nabycia niepowtarzalnych pamiątek czy produktów będących efektem własnoręcznej pracy i tradycyjnego rzemiosła. Niedziela to także czas dobrej zabawy i licznych atrakcji. Każdy mógł obejrzeć występy artystyczne  dzieci i młodzieży z terenu gminy, posłuchać ludowej muzyki w wykonaniu Kapeli Grodziszczoki i Kapeli Gacoki, a także miło spędzić czas na wspólnych rozmowach i dobrej zabawie.
Ze względu na to, iż impreza odbywała się w dość dużej przestrzeni, zarówno na rynku, targowisku stałym Mój Rynek jak i w Parku każdy mógł znaleźć miejsce dla siebie, aby dobrze się bawić i wypoczywać w cieniu parkowych drzew.

Pomimo, że w ciągu dnia stoiska odwiedzało bardzo wielu uczestników, to wieczorem na koncert gwiazdy wieczoru Zespół Łzy zjechały prawdziwe tłumy, które dały się ponieść dźwiękom, które słyszane były w odległych nawet rejonach gminy.

Scena jak i całe otoczenie parku po raz kolejny sprawdziło się jako świetne miejsce do organizacji imprez plenerowych tego typu i pomimo tak wielu uczestników, każdy znalazł dogodne miejsce do wspólnej zabawy z gwiazdą wieczoru. Najwytrwalsi bawili się do późnych godzin nocnych przy dźwiękach Dj Hano.

To Państwo ocenicie jak udały się kolejne Dni Pruchnika, my dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie. 

Relacje z tegorocznych Dni Pruchnika:

  Wejscia: 1575