strona domowa
strona domowa
Ponad 500 tyś zł. na usuwanie skutków klęsk żywiołowych trafi na remonty dróg w Gminie Pruchnik!!!
środa, 25 lipca 2018 10:43

 

W dniu wczorajszym, 24.07.2018 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się wręczenie promes w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W imieniu Gminy Pruchnik promesę na kwotę 300 000 zł odebrał Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik.

Pozyskana kwota stanowi 80 % wartości zadania, pozostałe środki pochodzić będą z budżetu Gminy Pruchnik. Kolejne 220 000 zł otrzymał Powiat Jarosławski na odbudowę przepustu w ciągu drogi powiatowej w Jodłówce.

Przypominamy, że są to kolejne środki na tego typu zadania w bieżącym roku, ponieważ w miesiącu marcu Gmina Pruchnik otrzymała promesę o wartości 110 000 zł, dzięki której wyremontowana została droga gminna w Rozborzu Długim tzw.: „Parcelacja Park".

W tym etapie wyremontowane zostaną trzy odcinki dróg gminnych, uszkodzonych w wyniku intensywnych opadów deszczu w ubiegłym roku – droga w Świebodnej (Świebodna – Wola Rzeplińska - 220 mb), w Rozborzu Długim (tzw. „Hektary” 1015 mb) i w Rozborzu Okrągłym (k. cmentarza 200 mb).

Jak czytamy na stornie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego - Samorządowcy z województwa podkarpackiego odebrali kolejne promesy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych na łączną kwotę prawie 41 mln zł. Dzięki tym środkom zostanie przywrócona bądź przebudowana - uszkodzona w wyniku działania zjawisk noszących znamiona klęsk żywiołowych - infrastruktura komunalna.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 93 promesy na realizację 195 zadań, w tym 81 promes dla gmin oraz 12 promes dla powiatów. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017.

 

Zdjęcie: PUW w Rzeszowie.

  Wejscia: 1196