strona domowa
strona domowa
I Pielgrzymka rowerowa Pruchnik-Kalwaria Pacławska
poniedziałek, 27 sierpnia 2018 12:28

Nowa inicjatywa jednego z naszych mieszkańców, aktywnego pruchniczanina, spotkała się, jak się okazało, z dużym zainteresowaniem. Dzięki połączonym siłom pomysłodawcy i współorganizatora Janusza Kochanowicza, Urzędu Miejskiego w Pruchniku oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku udało się zorganizować I rowerową pielgrzymkę z Pruchnika do Kalwarii Pacławskiej.

W sobotni poranek 25.08. br. ok. godz. 6:30 na parkingu przed kościołem parafialnym w Pruchniku, po powitaniu przez organizatorów, modlitwie i krótkiej odprawie wyruszyliśmy, podzieleni na trzy grupy na zaplanowaną trasę pielgrzymki. Pomimo wczesnej pory nastroje i atmosfera były rewelacyjne, a sprzyjające warunki atmosferyczne tylko pomogły w pokonywaniu kolejnych kilometrów pielgrzymki.

Uczestnicy dopisali bardzo licznie - ok. 60 osób w różnym wieku, wśród których byli m.in. Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, księża Tomasz Podolak oraz Dominik Majchrowicz, asp. szt. Wojciech Mikłasz Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, Mariusz Trojak – Radny Rady Powiatu Jarosławskiego, Krzysztof Łuc – Dyrektor CKSiT w Pruchniku, Janusz Kochanowicz – pomysłodawca pielgrzymki, właściciel firmy jklaser.pl, Krzysztof Szkoła - Prezes OSP Pruchnik III, przedstawiciele Przemyskiej Grupy Rowerowej,  zaprzyjaźnieni koledzy z Jarosławia i okolic, a także liczni pielgrzymi rowerowi.

Nad zabezpieczeniem trasy czuwali strażacy z OSP Pruchnik III, opiekę serwisową zapewniał przedstawiciel sklepu rowerowego Pilatus z Jarosławia.

Po zmaganiach z licznymi wzniesieniami oraz własnymi słabościami dotarliśmy do Kalwarii Pacławskiej, nieco zmęczeni, ale szczęśliwi. Po odpoczynku przy wiacie turystycznej przeszliśmy do Sanktuarium  aby uczestniczyć, w odprawionej przez uczestniczących w pielgrzymce księży, Mszy Św. w intencji pielgrzymów.

Po wspólnych zdjęciach spotkaliśmy się wszyscy przy ognisku, aby posilić się kiełbaską przygotowaną przez Dyrektora CKSiT w Pruchniku Krzysztofa Łuca. Po regeneracji wyruszyliśmy w drogę powrotną, dzieląc się na dwie grupy.

Chociaż na powrocie nie brakowało przygód oraz pogoda nie była już tak łaskawa jak rano, zbierając opinie uczestników, można stwierdzić, że I rowerowa pielgrzymka była bardzo udana i warto planować kolejną.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność i włączenie się w to przedsięwzięcie, dziękujemy organizatorom oraz osobom, które nas wspierały, ale przede wszystkim dziękujemy Panu Januszowi Kochanowiczowi, za jego działalność na rzecz aktywizowania lokalnej społeczności, za pomysł i zachęcenie wielu mieszkańców oraz sympatyków dwóch kółek do akcji Aktywny Pruchnik i rywalizacji Pruchnik Challenge oraz ufundowanie nagród dla najbardziej aktywnych, dziękujemy również za pomysł, zaprojektowanie oraz współfinansowanie pięknych strojów sportowych promujących zarówno Gminę Pruchnik  jak i prowadzoną działalność – jklaser.pl Janusz Kochanowicz oraz innych sponsorów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i prosimy o więcej takich inicjatyw, które integrują, pozwalają na oderwanie od problemów dnia codziennego, a także wpływają na poszanowanie Naszej Ojczyzny, zarówno tej dużej Polski, jak i naszej lokalnej – Gminy Pruchnik co ma szczególne znaczenie w tym roku jubileuszowym - 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej zdjęć na Naszym profilu na Facebooku

 

 


 

  Wejscia: 2847