strona domowa
strona domowa
Pruchnickie Harce Orientacyjne 2018
poniedziałek, 03 września 2018 09:19

Jest to kolejna z cyklicznych imprez odbywających się na terenie Gminy Pruchnik rozgrywana już po raz XV. W tym roku w zmienionej dacie i nieco formie. Doszły nowe kategorie, dystanse oraz biegi na orientację. Przyjechało wielu sympatyków dwóch kółek, kilka zaprzyjaźnionych ekip, dopisała pogoda, tak więc imprezę można zaliczyć do udanych.

To wydarzenie odbyło się w sobotę 1 września br. przy Szkole Podstawowej w Świebodnej.  Pruchnickie Harce Orientacyjne to impreza łącząca pasję do turystyki rowerowej i pieszej z wyłonieniem najlepszych „harcowników” oraz chęci poznawania pięknych terenów Pruchnika i okolic.

Tegorocznym harcom, podobnie jak w roku ubiegłym dopisała piękna słoneczna pogoda oraz duży entuzjazm przybyłych zawodników - zawodników pozytywnie zakręconych.

Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się podsumowanie akcji „100 km na Stulecie Niepodległości Polski”  zorganizowanej przez Janusza Kochanowicza właściciela firmy jklaser.pl, pomysłodawcę i założyciela grupy Aktywny Pruchnik. Uczestniczący w harcach Adam Cynk, zdobywca drugiego miejsca, przejechał 354,65 km w jeden dzień.

Zawodnicy mieli do wyboru jeden z czterech dystansów rowerowych (100 km, 50, 25 i 10 km) lub jeden z dwóch dystansów biegowych – 25 i 10 km. Ponadto odbyły się zawody dla najmłodszych uczestników, adeptów sztuki harcowania oraz rajd rekreacyjny.

Każda drużyna czy zawodnik startujący samodzielnie po zameldowaniu się w biurze zawodów otrzymał bilet z wykazem punktów do zaliczenia, ważnymi informacjami i wskazówkami oraz mapę, z naniesionymi punktami. Kolejność wyboru punktów, a tym samym trasa maratonu była zróżnicowana, w zależności od możliwości oraz własnych przekonań. Po kilku godzinach wszystko było już jasne. Zawodnicy przy jedzeniu lokalnych potraw, wymieniali uwagi i spostrzeżenia z trasy, analizowali popełnione błędy oraz możliwości szybszego pokonania trasy.

Organizatorami Harców była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świebodnej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, natomiast nagrody ufundowane zostały ze środków Gminy Pruchnik.

Sobotnia impreza po raz kolejny pokazała, że sport, jest doskonałą alternatywą do spędzania wolnego czasu, integrującą wielu sympatyków zdrowego i aktywnego spędzania czasu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Więcej zdjęć oraz wyniki na stronie www.ckpruchnik.pl w zakładce imprezy cykliczne.

  Wejscia: 1271