strona domowa
strona domowa
Stypendia motywacyjne Burmistrza Pruchnika - 2018
środa, 26 września 2018 11:55

21 września 2018 roku w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku odbyło się uroczyste wręczenie motywacyjnych Stypendiów Burmistrza za rok szkolny 2017/2018 r. dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Pruchnik.

Stypendia zostały przyznane w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Pruchnik” przyjętego uchwałą Nr VI/38/2015 Rady Miejskiej w Pruchniku z dnia 27 kwietnia 2015 roku.
Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika wraz z Markiem Madejowskim Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Pruchniku a zarazem Przewodniczącym Komisji Stypendialnej, Radni Rady Miejskiej oraz Alicja Chmielecka – Inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Pruchniku. Wśród zaproszonych gości byli radni Rady Miejskiej w Pruchniku, dyrektorzy szkół, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Gminy Pruchnik.

Uroczystość prowadziła Pani Katarzyna Kos - Zastępca Dyrektora SP Nr 1 w Pruchniku. Imprezę uświetniły występy artystyczne grypy tanecznej działającej przy CKSiT, Zespołu Sound and Angels ze SP Nr w Pruchniku oraz akordeonistów z Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pruchniku.


Motywacyjne Stypendium Burmistrza otrzymali następujący uczniowie:


W kategorii za wybitne wyniki w nauce:

  1. Karol Kubicki – kl. VI c SP Nr 1 w Pruchniku, śr. 5,82
  2. Emilia Więcław – kl. VII a SP Nr 1 w Pruchniku, śr. 5,50
  3. Maciej Budziński – kl. III a GP w Pruchniku, śr. 5,39
  4. Aleksandra Stańko – kl. II a GP w Pruchniku, śr. 5,33
  5. Julia Kubas – kl. VII SP w Kramarzówce, śr. 5,50
  6. Amelia Pilch – kl. II d GP w Pruchniku, śr. 5,27
  7. Aleksandra Macewko – kl.  III GP w Pruchniku, śr.  5,33
  8. Magdalena Hordyńska- kl. II a GP w Pruchniku, śr. 5,36
  9. Ewelina Stanik – kl. III GP w Pruchniku, śr. 5,28
  10. Julia Gredes – kl. III GP w Pruchniku, śr. 5.28
  11. Karolina Kowalczyk- kl. III GP w Pruchniku, śr. 5,28

 

W kategorii za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe otrzymali następujący uczniowie:

a)    7 uczniom - za wybitne osiągnięcia naukowe w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim:

1. Beata Olejarz kl. III C  GP w Pruchniku – laureat przedmiotowego konkursu matematycznego
2. Brunon Blok kl. II a GP w Pruchniku – laureat  konkursu przedmiotowego z  informatyki, finalista przedmiotowego konkursu z fizyki
3. Marek Golba kl. III C GP w Pruchniku – laureat przedmiotowego konkursu matematycznego,  finalista przedmiotowego konkursu  fizycznego
4. Bartosz Czaja kl.  III GP w Pruchniku – finalista przedmiotowego konkursu fizycznego, finalista przedmiotowego  konkursu chemicznego
5. Jakub Kwaśniak kl. VI B SP nr 1 w Pruchniku - laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego
6. Robert Olejarz kl. VI a SP Nr 1 w Pruchniku – laureat konkursu przedmiotowego z matematyki
7. Krzysztof Fijałkowski kl. VI a SP Nr 1 w Pruchniku – laureat przedmiotowego konkursu z języka angielskiego

Uczniowie: Beata Olejarz, Jakub Kwaśniak, Marek Golba i Robert Olejarz posiadają również wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim.


b)    3 uczniom za wybitne osiągnięcia artystyczne:
1. Mikołaj Wańkowicz –kl. IV Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Pruchniku
a)    1 miejsce  - Ogólnopolski XXIV Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry”, Mława,
b)    3 miejsce X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Zdrowia i Muzyki, Solec Zdrój,
c)    Nagroda I stopnia – IV Leżajski Konkurs Kultury Muzycznej.

2. Joanna Jamrozik – kl. IV Publiczna Szkoła Muzyczna   I stopnia w Pruchniku
a)    Nagroda I stopnia (duet) – IV Leżajski Konkurs Kultury Muzycznej;
b)    Wyróżnienie (jednoznaczne z 4 miejscem) –XXIV Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” w Mławie,
c)    1 miejsce (duet) i 2 miejsce indywidualnie - Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Belgradzie – Serbia,
Joanna i Mikołaj posiadają jeszcze inne wybitne osiągnięcia indywidualne oraz w duecie w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, które zostały ujęte we wnioskach o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego „Nie zagubić talentu”.

3. Paweł Furman – kl. IV Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Pruchniku
a)  1 miejsce - II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Polskiej w Jarosławiu,
b) 2 miejsce - Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w  Belgradzie – Serbia,  
c) nagroda I stopnia – VIII Przegląd Szkół Muzycznych w Pruchniku,
d) 2 miejsce – XXVIII Lubelski Przegląd Akordeonowy.
Paweł uzyskał również wysokie wyniki w zawodach sportowych na szczeblu  
wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

c)     9 uczniom za wybitne osiągnięcia w zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim:

IX miejsce w Finale Krajowym w XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej chłopców
1. Przemysław Kubas kl. IIE GP w Pruchniku
2. Paweł Golba kl. III – GP w Pruchniku
3. Norbert Wańkowicz kl. III GP w Pruchniku
4. Kamil Wojdyła – kl. III GP w Pruchniku
5. Łukasz  Halejcio – kl. III GP w Pruchniku
6. Dariusz Skrzypek – kl. III GP w Pruchniku
7. Maciej Kamiński – kl. II GP w Pruchniku
8. Karol Mikłasz  kl. III E– GP w Pruchniku
9. Bartłomiej Norek kl. II – GP w Pruchniku

d)    36 uczniom za osiągnięcia sportowe w województwie:

I miejsce drużynowo w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym chłopców

  1. Adrian Bogonos  kl. IV a SP Nr 1 w Pruchniku
  2. Michał Baran kl. IV a SP Nr 1 w Pruchniku
  3. Mateusz Długosz kl. IV a SP Nr 1 w Pruchniku
  4. Michał Tuleja kl. IV c SP Nr 1 w Pruchniku
  5. Jakub Szkoła kl. Vb SP Nr 1 w Pruchniku
  6. Albert Drapała kl. IV b SP Nr 1 w Pruchniku


II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych

  1. Nikola Wojdyło  kl . VI b SP Nr 1 w Pruchniku
  2. Karolina Malawska kl. V a SP Nr 1 w Pruchniku
  3. Maja Malawska kl. V a SP Nr 1 w Pruchniku
  4. Martyna Malawska kl. Va SP Nr 1 w Pruchniku
  5. Julia Malec kl. V a SP Nr 1 w Pruchniku
  6. Tina Skiba kl. V a SP Nr 1 w Pruchniku


III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt

  1. Oliwia Nowosiad  kl .V a SP Nr 1 w Pruchniku
  2. Kinga Wargacka kl. Vb  SP Nr 1 w Pruchniku
  3. Kinga Blajer kl.V b SP Nr 1 w Pruchniku
  4. Malwina Kubas kl. V b SP Nr 1 w Pruchniku
  5. Klaudia Flak kl. V b SP Nr 1 w Pruchniku
  6. Roksana Jarosz kl.V b  SP Nr 1 w Pruchniku
  7. Oliwia Makara kl. Vb SP Nr 1 w Pruchniku
  8. Emilia Długosz kl. VI a SP Nr 1 w Pruchniku
  9. Aleksandra Gruszecka kl. VI a SP Nr 1 w Pruchniku
  10. Zuzanna Moskwa kl.VIa SP Nr 1 w Pruchniku
  11. Amelia Rusiecka kl.VIa SP Nr 1 w Pruchniku
  12. Katarzyna Pich kl. VIa SP Nr 1 w Pruchniku
  13. Katarzyna Olejarz kl. VIb SP Nr 1 w Pruchniku
  14. Natalia Dyl – kl. VI b SP Nr 1 w Pruchniku
  15. Nikola Jedlińska kl. VI b SP Nr 1 w Pruchniku
  16. Amelia Madejowska kl. VI b SP Nr 1 w Pruchniku
  17. Weronika Stetsiv kl. VI c SP Nr 1 w Pruchniku
  18. Sara Pupka kl. VI c SP nr 1 w Pruchniku

II miejsce indywidualnie w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w biegu na 1000 m w  mistrzostwach w Lidze Lekkoatletycznej,
III  miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk dzieci w czwórboju lekkoatletycznym chłopców

  1. Emanuel Czuba kl. VII c SP Nr 1 w Pruchniku

III  miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym chłopców

  1. Filip Flak kl.VI a SP Nr 1 w Pruchniku
  2. Karol Stańko kl.VI a SP Nr 1 w Pruchniku
  3. Kacper Szabarkiewicz  kl.VI b SP Nr 1 w Pruchniku

I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce – rzut oszczepem

  1. Mikołaj Wiśniowski kl. III gimnazjum w SP w Rozborzu Długim


II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m

  1. Dawid Kubas kl. III Gimnazjum Publ. w Pruchniku

 

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!

  Wejscia: 852