strona domowa
strona domowa
Kolejna dotacja z MSiT dla Gminy Pruchnik, tym razem na budowę sali gimnastycznej w Jodłówce
czwartek, 27 września 2018 18:57

27 września 2018 r. zostały ogłoszone wyniki  z oceny formalno – merytorycznej zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury fizycznej w ramach Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej i Gmina Pruchnik otrzymała dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jodłówce.

W załączeniu protokół zbiorczy nr 8 Ministerstwa Sportu i Turystyki – poz. 13.

W ramach realizacji zadania powstanie przyszkolna sala gimnastyczna z łącznikiem. Budynek sali gimnastycznej z przewiązką będzie stanowić uzupełnienie istniejącej zabudowy szkolnej w Jodłówce. Projektowany budynek będzie dwukondygnacyjny (jednokondygnacyjna sala z dwukondygnacyjnym zapleczem), bez podpiwniczenia. Budynek zostanie nakryty dachem wysokim, wielospadowym z odwodnieniem zewnętrznym i odprowadzeniem wód opadowych na teren własny działki.

Główne wejście do budynku, poprzez przewiązkę, znajduje sie od strony wschodniej, od strony wjazdu. Dodatkowe wejścia do budynku zlokalizowane od strony zachodniej i południowej.

Budynek podzielono funkcjonalnie na trzy zasadnicze strefy:

  • część komunikacyjna, którą stanowi przewiązka - łączy ona istniejący budynek szkoły o projektowaną salą gimnastyczną. Poprzez swoją lokalizację przewiązka uzupełni komunikację szkoły o dodatkowe wejście, a tym samym poprawi warunki ewakuacyjne w obiekcie;
  • sala gimnastyczna zapewnia możliwość prowadzenia zajęć wf-u w sposób profesjonalny, rozwijania zainteresowań młodzieży sportem podczas różnych zajęć pozalekcyjnych, jak również stanowi możliwość organizowania imprez okolicznościowych dla większej liczby osób;
  • zaplecze sali gimnastycznej to pomieszczenie higieniczno - sanitarne, przebieralnie, magazyn i gabinet nauczyciela wf-u.

 

Dodatkowo zaprojektowano małą salę ćwiczeń, która może pełnić rolę sali lekcyjnej lub siłowni. Piętro części zaplecza to przestronny balkon widokowy przeznaczony dla max. 50 osób.

Parametry techniczne budynku:

  • długość budynku 25,96m+przewiązka 3,26m;
  • szerokość budynku 22,71m;
  • wysokość budynku w kalenicy 11,62m,
  • powierzchnia zabudowy 621,40m2,
  • powierzchnia całkowita 894,40m2,
  • powierzchnia użytkowa 669,75m2.;
  • kubatura budynku 4776,40 m3.

Zadanie zostało dofinansowane w wysokości 1 340 400,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2 680 944,00 zł. Jest to już druga sala gimnastyczna, na którą Gmina Pruchnik otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. A po przebudowie stadionu, bieżni, budowie łącznika międzyszkolnego w Pruchniku piąta inwestycja współfinansowana ze środków Ministerstwa od 2013 roku.

- protokół oceny

- plan zagospodarowania terenu

 

  Wejscia: 1364