strona domowa
strona domowa
Gmina Pruchnik oddała do użytkowania nową salę gimnastyczną w miejscowości Kramarzówka
poniedziałek, 08 października 2018 13:28

W minioną niedzielę 7 października br. dokonano otwarcia nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kramarzówce. Szkoła od wielu lat borykała się z problemem braku odpowiedniego zaplecza sportowego, obecnie dzięki staraniom lokalnych władz oraz pozyskanemu dofinansowaniu sytuacja diametralnie się zmieniła.

Niedzielne święto miało szczególny charakter, ponieważ składało się z kilku ważnych wydarzeń. Obchodzono rocznicę konsekracji kościoła w parafii pw. św. Klemensa w Kramarzówce poświęconego Opatrzności Bożej, poświęcono i przekazano sztandar dla Szkoły Podstawowej oraz dokonano otwarcia nowopowstałej sali sportowej.

Wartość budowy nowego obiektu to 2 113 323,01 zł, na co złożyły się środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 400 000,00 zł, 590 019,89 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz środki własne Gminy Pruchnik – 1 123 303,12 zł.

Nowa sala sportowa oprócz zdumiewających efektów wizualnych, jest bardzo nowoczesna i funkcjonalna. Zastosowano w niej nowoczesne systemy odpowiadające za wentylację, klimatyzację i ogrzewanie obiektu zapewniając odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć sportowych, a dzięki panelom fotowoltaicznym, produkującym energię elektryczną, koszty utrzymania będą znikome. „Amortyzowana” podłoga zapewnia bezpieczeństwo dla dzieci natomiast powstałe zaplecze, w postaci szatni, dodatkowych sal lekcyjnych czy balkonu widokowego umożliwią funkcjonowanie szkoły na wysokim poziomie.
W uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych zarówno wojewódzkich, powiatowych jak i gminnych, przedstawiciele placówek oświatowych rodzice i dzieci, dla których powstał ten piękny obiekt.

Mamy nadzieję, że stworzenie odpowiednich warunków zaowocuje w przyszłości sukcesami sportowymi oraz zdrowym społeczeństwem, ponieważ jak mówi przysłowie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. A już wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego tego typu obiektu, tym razem w Jodłówce.

   Wejscia: 1370