strona domowa
strona domowa
„Bośmy poszli cicho, a wracamy głośno …”
poniedziałek, 08 października 2018 13:36

W niedzielę 7 października br. w Świebodnej miało miejsce niezwykłe wydarzenie o charakterze patriotycznym. Grupa „Młodzi i Zdolni” ze Świebodnej pod patronatem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości i Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Tradycja i Rozwój" ze Świebodnej zorganizowała Spotkanie dla Rodzin, mające na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i kultywowanie tradycji naszych dziadów i rodziców - śpiewania pieśni patriotycznych. Partnerami wydarzenia była OSP w Świebodnej, CKSiT w Pruchniku, SP w Nr 1 w Pruchniku oraz Gmina Pruchnik.

To wydarzenie odbyło się przy Remizie OSP w Świebodnej. Na grzybku strażackim, w miłej atmosferze Bożena Majchrowicz – Prezes Stowarzyszenia „Tradycja i Rozwój” ze Świebodnej wspólnie z Sołtysem Józefem Draganem dokonali otwarcia witając zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród których byli m.in. Anna Szmidt-Rodziewicz – Poseł na Sejm RP, Radni Rady Powiatu Jarosławskiego - Stanisław Kłopot i Mariusz Trojak, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Władysław Flak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku, Agnieszka Wojdyła – Zastępca Burmistrza Pruchnika, Renata Mikłasz - Skarbnik Gminy Pruchnik i wielu innych - przedstawicieli Rady Miejskiej, gminnych jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy, którzy przyszli, aby wspólnie spędzić to niedzielne popołudnie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy śpiewnik z pieśniami patriotycznymi, dobrze wypieczoną kiełbaskę z grilla oraz herbatkę, dzieci cieszyły się białoczerwonymi balonami oraz flagami.

Wśród uczestników panowała miła i rodzinna atmosfera, w podniosły, patriotyczny nastrój wprowadzał wszystkich występ artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku, a wspólny śpiew pieśni patriotycznych prowadził zespół Equale działający przy CKSiT w Pruchniku.

Wydarzenie co prawda lokalne, ale bardzo klimatyczne, sentymentalne a zarazem radosne i jak podkreślała Pani Poseł niezwykle istotne dla lokalnej społeczności. Integracja pokoleniowa, kultywowanie tradycji i wspominanie historii, a także świetna zabawa i wykorzystanie czasu wolnego oto kwintesencja niedzielnego spotkania w Świebodnej.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna”, a jej inicjatorem i głównym organizatorem była Pani Prezes Bożena Majchrowicz.


  Wejscia: 1324