strona domowa
strona domowa
Osobowość roku 2018
środa, 16 stycznia 2019 11:00

Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Pruchnik. Gazeta codzienna Nowiny24 prowadzi plebiscyt na osobowość Roku 2018. Plebiscyt został podzielony na 4 kategorie i w jednej z nich, w kategorii Biznes za rozwijanie lokalnej przedsiębiorczości poprzez prowadzenie z sukcesem wielokierunkowej działalności gospodarczej: produkcja, handel, usługi nominowany został bardzo znany i szanowny przedsiębiorca z terenu Naszej Gminy – Janusz Kochanowicz – właściciel firmy jklaser.pl Janusz Kochanowicz i Sklepu  „Stary Kufer” w Pruchniku.

Pan Janusz przed kilku laty doskonale zdiagnozował rynek i wypełnił lukę w zakresie grawerowania laserowego i wydruków wielkoformatowych z uwzględnieniem zindywidualizowanych potrzeb wymagającego klienta. Systematycznie wprowadza na rynek nowe, autorskie, często  spersonalizowane,  niepowtarzalne, a jednocześnie niedrogie produkty. Dba o wizerunek firmy. Stworzył swoistą markę utożsamianą z profesjonalizmem, uczciwym biznesem, kulturą osobistą i szacunkiem dla klienta. Produkty Firmy klaser.pl cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Jego niewielkie przedsiębiorstwo nawiązało stałą współpracę handlową z podmiotami gospodarczymi,  zarówno w Europie (Irlandia, Dania, Francja, Hiszpania, Mołdawia, Białoruś), jak i w Ameryce Północnej (USA, Meksyk) oraz w Azji (Korea Południowa).

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych poprzez  wyposażenie przedsiębiorstwa w sprzęt najnowszej generacji, warunkuje stały wzrost produkcji i poszerzanie oferty usług. Natomiast dbałość o stan środowiska naturalnego, preferowanie w procesie produkcyjnym ekologicznych materiałów i surowców, w tym: drewna, kamienia, szkła  oraz racjonalna gospodarka odpadami, klasyfikuje przedsiębiorcę wśród liderów ekologii w Gminie.

Sukcesywny wzrost zatrudnienia (od firmy jednoosobowej do zatrudnienia w 2018 r. 4 młodych pracowników), a także stwarzanie pracownikom godnych warunków pracy, inwestowanie w rozwój ich kompetencji osobistych i zawodowych, dbałość o atmosferę w firmie i relacje interpersonalne są sprawami priorytetowymi dla właściciela.

Jednocześnie przedsiębiorca wspiera finansowo bądź organizacyjnie lokalne przedsięwzięcia kulturalne, sportowe i rekreacyjne. Promuje sport i turystykę aktywną. Zainicjował rywalizację pod hasłem „Aktywny Pruchnik”. Włączył w te działania dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, niejednokrotnie całe rodziny. Jego firma jest sponsorem nagród, trofeów i gadżetów.

Propaguje wiedzę na temat rodzinnej miejscowości, poprzez  wieloletnie prowadzenie strony internetowej promującej Pruchnik i okolice, a przede wszystkim zebranie materiałów i wydanie w formie albumu pt. „Uchwycone w czasie”, archiwalnych fotografii krajobrazu i architektury Pruchnika i życia codziennego  mieszkańców. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za działalność społeczną, charytatywną i przedsiębiorczość.

Ze względu na charakter prowadzonej działalności, otwartość na rozwój i wspieranie przez Pana Janusza wielu inicjatyw i wydarzeń oraz organizację różnych form aktywności dla mieszkańców zachęcamy do głosowania na jego osobę.Więcej informacji nt. plebiscytu pod adresem:
https://nowiny24.pl/osobowosc-roku-kto-zasluguje-na-tytul-osobowosc-roku-2018-trwa-glosowanie/ar/13761473

  Wejscia: 1859