strona domowa
strona domowa
Jubileusz XX-lecia samorządu terytorialnego Gminy Pruchnik
środa, 18 sierpnia 2010 12:05

 

W dniu 27 maja 2010 r. w gminie Pruchnik obchodzono jubileusz XX-lecia samorządu terytorialnego.

Z tej okazji zorganizowana została uroczysta sesja Rady Gminy, poprzedzona mszą św., którą w pruchnickim kościele odprawił ks. dziekan Kazimierz Trelka. W sesji udział wzięli radni i sołtysi z wszystkich kadencji, począwszy od 1990 r., pracownicy Urzędu Gminy, oraz pracownicy jednostek organizacyjnych gminy.

Na sesję licznie przybyli również zaproszeni goście: posłowie na sejm RP - Andrzej Ćwierz, Tomasz Kulesza i Mieczysław Kasprzak, Wicemarszałek Województwa - Kazimierz Ziobro oraz członek Zarządu - Stanisław Bajda, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Andrzej Matusiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji - prof. Jerzy Posłuszny, i prof. Antoni Pieniążek, Dziekan Wydz. Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Henryk Szczepanik oraz członek Zarządu Powiatu - Józef Szkoła, przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów z powiatu jarosławskiego - Stanisław Konieczny.

W miłej atmosferze wspominano genezę tworzenia samorządów i "narodziny" ustawy o samorządzie gminnym. Konkluzją spotkania była sentencja, że samorządowcy, mimo upływu lat są ciągle ludźmi młodymi, gdyż nie oglądają się za siebie, nie rozważają o przeszłości, a optymistycznie patrzą w przyszłość, snując różnorakie plany.

 

 


 

 


  Wejscia: 1776