Dzień Aktywności Seniora – Pruchnik 2019
środa, 04 września 2019 07:26

W dniu 22 sierpnia 2019 r. na stadionie sportowym w Pruchniku odbył się Dzień Aktywności Seniora zorganizowany przez Dzienny Dom "Senior-WIGOR" w Pruchniku. Impreza sportowa liczyła około 90 uczestników. Seniorzy z Gminy Pruchnik rywalizowali z reprezentantami następujących Domów Seniora:

1.    Dzienny Dom Senior + w Jarosławiu
2.    Dzienny Dom Senior + w Chotylubiu
3.    Dzienny Dom Senior + w Jędrzejówce
4.    Dzienny Dom Seniora w Kamieniu.

W tym wydarzeniu oprócz seniorów uczestniczyli m.in.: Lucyna Podhalicz Wicewojewoda Podkarpacki, Ryszard Bugiel – Wójt Gminy Kamień, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku, Agnieszka Wojdyła – Zastępca Burmistrza Pruchnika, Marta Wałach – Dyrektor OPS w Pruchniku, Ks. kanonik Kazimierz Trelka, Edyta Lasek – Dyrektor ŚDS w Pruchnik oraz kierownicy i dyrektorzy Domów Seniora.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych:

1.  Rzuty i strzały na bramkę
2.  Marsz z kijkami
3.  Slalom pomiędzy pachołkami
4.  Unihokej - strzały na bramkę
5.  Przeciąganie liny - konkurencja drużynowa.

Na zakończenie każdy dom otrzymał dyplom oraz statuetkę za uczestnictwo w zawodach. Dodatkowo zostały przyznane medale za 1, 2 i 3 miejsce.
Puchar Burmistrza Pruchnika został wręczony dla najbardziej aktywnej drużyny - Seniorów z Pruchnika. Ponadto Pani Wicewojewoda Lucyna Podhalicz ufundowała 3 nagrody rzeczowe dla najbardziej aktywnych seniorów.

Wideo relacja:

Fot. Tadeusz Czaczkowski