strona domowa
strona domowa
Stypendia motywacyjne Burmistrza Pruchnika - 2019
środa, 02 października 2019 12:45

W ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pruchnik” przyjętego uchwałą Nr VI/21/2019 Rady Miejskiej w Pruchniku z dnia 11 kwietnia 2019 r., komisja stypendialna dokonała weryfikacji 49 wniosków o przyznanie stypendium Burmistrza Pruchnika za rok szkolny 2018/2019 złożonych przez dyrektorów szkół z terenu Gminy Pruchnik.

Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się w piątek 27 września 2019 roku w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej. Wśród nich byli Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady, Marek Madejowski – Wiceprzewodniczący, Władysław Flak - radny, a jednocześnie Przewodniczący Komisji Stypendialnej, Jan Kos – radny oraz Alicja Chmielecka – inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego
w Pruchniku.

Wśród zaproszonych gości byli radni Rady Miejskiej w Pruchniku, dyrektorzy szkół, sołtysi i przewodniczący rad osiedlowych, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Gminy Pruchnik. Uroczystość prowadziła Pani Katarzyna Kos - Zastępca Dyrektora SP Nr 1 w Pruchniku, natomiast protokół komisji stypendialnej odczytał jej Przewodniczący Władysław Flak.

Imprezę uświetniły występy artystyczne uczniów z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku oraz grupa taneczna działająca przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

 

Motywacyjne Stypendia Burmistrza Pruchnika, w podziale na poszczególne kategorie, otrzymali następujący uczniowie:



Za wybitne wyniki w nauce:

  1. Julia  Malec – kl. VIa SP Nr 1 w Pruchniku,
  2. Julia Kubas – kl. VIII SP w Kramarzówce,
  3. Oliwia Nowosiad – kl. VI a SP Nr 1 w Pruchniku,
  4. Roksana Jarosz – kl. VIb  SP Nr 1 w Pruchniku,
  5. Klaudia Flak – kl. VIb SP Nr 1 w Pruchniku,
  6. Weronika Stetsiv – kl. VIIc SP Nr 1 w Pruchniku
  7. Robert Olejarz – kl.VIIb SP nr 1 w Pruchniku,
  8. Krzysztof Fijałkowski – kl.VIIa SP Nr 1 w Pruchniku,
  9. Marzena Czop – kl. IIIa GP w Pruchniku,
  10. Martyna Zając – kl. IIIa GP w Pruchniku,
  11. Zuzanna Tuleja – kl. IIIc GP w Pruchniku,
  12. Weronika Mielniczek -  kl. III c GP w Pruchniku
  13. Aleksandra Zając - kl. VIII SP w Jodłówce
  14. Wiktoria Marcinkiewicz – kl.VI SP w Jodłówce,
  15. Zuzanna Kwaśniak – kl. V SP w Jodłówce,
  16. Malwina Brzuchacz – kl. V SP w Jodłówce,
  17. Ilona Wałach – kl.Vb SP Nr 1 w Pruchniku,
  18. Antoni Mazur – kl. Vb SP Nr 1 w Pruchniku,
  19. Adrian Kozłowski – kl.Va SP Nr 1 w Pruchniku,
  20. Antonina Kochanowicz – kl. Va SP Nr 1 w Pruchniku.



    Za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe otrzymali następujący uczniowie:


a)    4 uczniom - za wybitne osiągnięcia naukowe w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim  (laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych):

1. Emilia Więcław – kl. VIII a SP Nr 1 w Pruchniku – laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego
2.    Karol Kubicki -  kl. VII c SP Nr 1 w Pruchniku – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki 
3.    Magdalena Hordyńska -  kl. III a GP w Pruchniku – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego
4.    Aleksandra Stańko – kl. III a GP w Pruchniku – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego

b)    24 uczniom za osiągnięcia sportowe w województwie:


•    I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym,
II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w  Biegach Przełajowych dziewcząt,
III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej
1. Oliwia Malec -  kl. Vb SP Nr 1 w Pruchniku
2. Maja Malawska - kl. VIa SP Nr 1 w Pruchniku
3. Martyna Malawska -  kl. VIa SP Nr 1 w Pruchniku

•    I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym,
II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w  Biegach Przełajowych dziewcząt
4.    Tina Skiba – kl.VIa SP Nr 1 w Pruchniku

•    I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym,
III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w  Piłce Ręcznej
5.    Katarzyna Pich – kl. VIIa SP Nr 1 w Pruchniku

•    II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w  Biegach Przełajowych dziewcząt
III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej   
6.    Karolina Malawska – Kl. VII a SP Nr 1 w Pruchniku

•    I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Lekkiej Atletyce w rzucie oszczepem
7.    Paulina Galas – kl. III  gimnazjum w SP w Rozborzu Dł.

•    II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk dzieci w Lekkiej Atletyce w skoku wzwyż
8.    Wiktoria Bielecka – kl. VI SP w Rozborzu Długim

•    I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych
9.    Sabina Zając – kl. IIa SP Nr 1 w Pruchniku
10.    Amelia Jarosz – kl. IVb SP Nr 1 w Pruchniku
11.    Milena Kwaterczak – kl. IVb SP Nr 1 w Pruchniku
12.    Weronika Zając – kl. IVb SP Nr 1 w Pruchniku
13.    Wiktoria Mazur – kl. Va SP Nr 1 w Pruchniku –
14.    Sandra Galiszewska – kl. Vc SP Nr 1 w Pruchniku –

•    II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych
15.    Aleksandra Kubas – kl. VIa SP nr 1 w Pruchniku

•    III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej
16.    Oliwia Makara – kl. VIb SP Nr 1 w Pruchniku
17.    Kinga Wargacka – kl. VIb SP Nr 1 w Pruchniku
18.    Emilia Długosz – kl. VIIa SP Nr 1 w Pruchniku
19.    Maja Kamińska – kl. IV b SP Nr 1 w Pruchniku
20.    Milena Kopeć – kl. VIa SP Nr 1 w Pruchniku
21.    Izabela Stańko – kl. Va SP Nr 1 w Pruchniku

•    III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk  Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych     
22.    Karol Stańko – kl. VII a SP Nr 1 w Pruchniku
23.    Jakub Solarski – kl. VIIIa SP Nr 1 w Pruchniku

•    I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA – sztafeta 4x100 m
24.    Bartłomiej Norek – kl. III GP w Pruchniku

Serdecznie gratulujemy zarówno tak wybitnych osiągnięć jak i przyznanych stypendiów!!!

 


  Wejscia: 977