Strażackie spotkanie opłatkowe 2020
poniedziałek, 13 stycznia 2020 08:38

11 stycznia 2020 r. w Domu Strażaka w Rzeplinie odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli Jednostek OSP z terenu Gminy Pruchnik. Było to wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pruchniku i miało na celu podsumowanie działalności Jednostek OSP w 2019 r.

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele służb i instytucji powiatowych - Starostwa Powiatowego w Jarosławiu – Stanisław Kłopot – Starosta Jarosławski, Mariusz Trojak – Wicestarosta Jarosławski, Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu – bryg. Zygmunt Jasiłek – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu, kpt. Paweł Szkoła starszy specjalista KP PSP w Jarosławiu przedstawiciele lokalnych władz samorządowych – Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Agnieszka Wojdyła – Zastępca Burmistrza Pruchnika, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku oraz radni, asp. szt. Wojciech Mikłasz Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, a także przedstawiciele Jednostek OSP z terenu Gminy.

Zebranie prowadził Prezes Zarządu Marian Romanik, który przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu i najważniejszych wydarzeń minionego roku z udziałem Jednostek OSP. Sprawozdanie z działalności operacyjnej Jednostek OSP przedstawił Komendant Gminny Związku OSP RP w Pruchniku, a tym samym Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu bryg. Zygmunt Jasiłek, reprezentujący Komendanta Powiatowego. Liczbę wyjazdów w minionym roku przedstawia poniższa tabela:

Jednostka

OSP Rzeplin

OSP Świebodna

7

Głos zabrali również zaproszeni goście. Spotkanie było okazją do podsumowania 2019 roku oraz do złożenia życzeń noworocznych. Na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie noworoczne życzenia. Dziękujemy Jednostce OSP Rzeplin, gospodarzom tego wydarzenia za jego przygotowanie i miłe przyjęcie.

Zdjęcia M. O.