Zawiadomienie o XVI Sesji Rady Miejskiej w Pruchniku - 27.04.2020 r.
czwartek, 23 kwietnia 2020 12:55

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) zwołuję XVI sesję zwyczajną Rady Miejskiej w Pruchniku. Sesja odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2020 r. o godz. 8:00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Sesja odbędzie się w sposób tradycyjny, jednak ze względu na obowiązujący stan epidemii, zachowane zostaną szczególne środki ostrożności w postaci bezpiecznych odległości oraz środków ochrony indywidualnej.

Zaplanowany porządek obrad XVI sesji przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji, powitanie radnych i zaproszonych gości.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu obrad z XV sesji.
  5. Przyjęcie sprawozdania Burmistrza Pruchnika z działalności międzysesyjnej.
  6. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Pruchnik na 2020 rok (projekt 1).
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej (projekt 2).
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Jarosławskiemu (projekt 3).
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Hawłowicach, Gmina Pruchnik”  (projekt 4).
  11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie lokalu w drodze bezprzetargowej na działalność finansowo-handlową (projekt 5).
  12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pruchnik (projekt 6).
  13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2020-2022 (projekt 7).
  14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia dla Seniorów z terenu Gminy Pruchnik (projekt 8).
  15. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie Gminy Pruchnik dla budowy linii elektroenergetycznej 110 kV relacji Łańcut – Pruchnik.
  16. Przyjęcie sprawozdania z realizacji zadań w 2019 r. z zakresu Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2015 – 2020 i działalności Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
  17. Przyjęcie sprawozdania z realizacji zadań w 2019 roku z zakresu wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz potrzeby związane z realizacją zadań.
  18. Zgłaszanie interpelacji i wniosków przez radnych i ich kluby.
  19. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski.
  20. Zamknięcie sesji.
Rady Miejskiej w Pruchniku