strona domowa
strona domowa
Trwają prace konserwatorskie na dworze z XIX w. w Pruchniku
środa, 09 września 2020 08:55

Trwają prace zabezpieczająco-remontowo-konserwatorskie na zabytkowym dworze z XIX w. w Pruchniku. Wykonawcą zadania jest firma Usługi Stolarsko-Budowlane Marek Kurpiel, z którym Gmina Pruchnik podpisała umowę w dniu 17.08.2020 r. Zadanie polega, między innymi, na wymianie konstrukcji więźby dachowej oraz pokrycia dachowego, którego wartość umowna wynosi 284 024,92 zł.

 

Więcej szczegółów technicznych na temat wykonywanych robót można znaleźć w zakładce zamówienia publiczne /przetargi 2020 lub pobrać pod linkiem https://pruchnik.bip.info.pl/dokument.php?iddok=6725&idmp=408&r=r

Gmina składała wniosek o dofinansowanie do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prace zabezpieczająco-remontowo-konserwatorskie opiewający na kwotę ponad 635 tyś. zł, w tym o dotację w kwocie ponad 318 tyś zł. Ze względu na wysokość przyznanej dotacji, wynoszącej 100 tyś. zł, Gmina Pruchnik zmniejszyła zakres prac do tych niezbędnych, wymagających natychmiastowej interwencji.

  Wejscia: 354